Kuszeni piękną, słoneczną pogodą i ciepłym oceanem najczęściej odwiedzamy Maroko w sezonie letnim. Nie warto jednak ograniczać wyjazdu tylko do wakacyjnych miesięcy. Maroko to niezwykły kraj, który oczaruje nas o każdej porze roku.

Dlaczego warto odwiedzi? Maroko poza sezonem turystycznym?

Klimat Maroka jest bardzo zróżnicowany. Średnie temperatury oscylują w granicach 17 stopni Celsjusza zimą, do 50 stopni Celsjusza latem. Najcieplej jest w głębi kraju.

Podróż do Maroka jesienią, zimą albo wczesną wiosną ma wiele zalet. W grudniu możemy nie poopalać się na plaży czy wykąpać w oceanie, ale do dyspozycji mamy wiele innych atrakcji. Po sezonie wakacyjnym jest zdecydowanie mniej turystów: nie trzeba stać w kolejkach, przepychać się w tłumie. Nie powinno być również problemu z rezerwacją pokoju czy znalezieniem wolnego stolika w restauracji. Plusem są też ceny – poza sezonem jest trochę taniej. Dotyczy to cen biletów lotniczych, wycieczek w biurach podróży i noclegów. Na bazarach obowiązuje zasada targowania się.

Latem, gdy temperatury dochodzą do 40-50 stopni Celsjusza, ciężko się zwiedza. Zimą jest inaczej. Gdy w Polsce pada śnieg, w Maroku panują bardzo przyjemnie temperatury, wprost idealne do pieszych wędrówek po starych uliczkach Rabatu czy Marrakeszu.

Maroko | Maroko warto odwiedzić o każdej porze roku
Maroko | Maroko warto odwiedzić o każdej porze roku (by john_fielding )

Miejsca, które warto odwiedzić jesienią lub zimą

Jeśli jesteśmy w Agadirze, warto odwiedzić mini zoo czy suk, na którym zaopatrzymy się w pamiątki dla najbliższych. W oceanie raczej się nie wykąpiemy, ale może pospacerujemy po plaży?

Nie ograniczajmy jednak pobytu w Maroku tylko do kurortu. Warto odwiedzić Marrakesz, w którym na pewno nie można się nudzić! Pełne zabytków i atrakcji jest stolica – Rabat czy znana z filmu o miłości Casablanka. Na północy kraju, pośród malowniczego krajobrazu gór Rif znajduje się z kolei błękitny Szafszawan.

Białe szaleństwo w Maroku

Maroko kojarzy się nam z lejącym się z nieba żarem. W końcu to Afryka! Niewiele osób wie, że Maroko może być wymarzonym kierunkiem dla fanów białego szaleństwa. Najpopularniejsze centra narciarskie znajdują się w Atlasie Średnim i Atlasie Wysokim. Sezon trwa od listopada aż do maja.

Maroko | Jadąc do Maroka w grudniu przydadzą nam się cieplejsze ubrania
Maroko | Jadąc do Maroka w grudniu przydadzą nam się cieplejsze ubrania (by bachmont )

Zainteresują Cię również

Maroko zimą Maroko zimą
Wiosną, latem, jesienią czy zimą? O jakiej porze roku najlepiej odwiedzić Maroko? Większość osób na pewno odpowie, że...
Maroko jesienią Maroko jesienią
Większość z nas podróżuje w okresie letnim, najczęściej w lipcu i sierpniu. Maroko o tej porze roku jest upalne, tłoczne...
Kiedy jechać do Maroka? Propozycje naszych czytelników Kiedy jechać do Maroka? Propozycje naszych czytelników
Kiedy jechać do Maroka? Każda osoba planująca odwiedzić ten fascynujący kraj staje przed tym dylematem. Postanowiliśmy...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy