Maroko jest krajem arabskim, w którym turyści mają niepowtarzalną okazję poznania tajników miejscowej kultury i religii. Goście z zagranicy powinni pamiętać przede wszystkim o odpowiednim ubraniu, szczególnie jeśli planują podróż w najbardziej restrykcyjne pod względem obyczajowości regiony kraju.

Wiosn? ? zwiedzanie

Najlepszą porą na podróż do Maroka dla turystów nastawionych głównie na zwiedzanie w jest okres wiosenny, mniej więcej od marca do maja. Panujące wówczas dość łagodne temperatury czynią powszechny obowiązek zakrywania poszczególnych części ciała łatwiejszym do zrealizowania.

Wiosna jest okresem następującym tuż po porze deszczowej, kiedy to roślinność jest wyjątkowo bujna, a w powietrzu nie unosi się kurz, który jest wszechobecny chociażby latem.

Latem – plażowanie

Jeśli  wyjazd do Maroka podyktowany jest chęcią błogiego wypoczynku, przerywanego morskimi i słonecznymi kąpielami, najlepiej wybrać się tu latem. Polecanym kierunkiem turystycznym jest wówczas rejon wybrzeża, ponieważ w głębi Maroka panują trudne do zniesienia upały.

Marrakesz zimą? Czemu nie!

Przykładowo, do Marrakeszu można jechać nawet zimą, ponieważ panujące tam temperatury nadal będą bardzo wysokie. Wówczas trzeba jednak być przygotowany na znaczny spadek temperatury nocą (można solidnie zmarznąć).

Maroko | Malownicze uliczki Maroka
Maroko | Malownicze uliczki Maroka (by zebulb)

Maroko | Tinejdad skąpany w upalnym słońcu
Maroko | Tinejdad skąpany w upalnym słońcu (by jadis1958)

Maroko | Marokańscy muzycy z Szelli
Maroko | Marokańscy muzycy z Szelli (by jadis1958)

Zainteresują Cię również

Maroko zimą Maroko zimą
Wiosną, latem, jesienią czy zimą? O jakiej porze roku najlepiej odwiedzić Maroko? Większość osób na pewno odpowie, że...
Maroko jesienią Maroko jesienią
Większość z nas podróżuje w okresie letnim, najczęściej w lipcu i sierpniu. Maroko o tej porze roku jest upalne, tłoczne...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy