Najtaniej, a zarazem bardzo wygodnie i szybko, podróżuje się po Maroku autobusami. Można nimi dojechać wszędzie tam, gdzie znajdują się drogi asfaltowe.

W Maroku funkjonuje 6 firm przewoźników pasażerskich:

1. CTM
2. SAT Voyageurs
3. Supratour
4. Satas
5. Trans Baladi
6. STCR

Najbardziej zaufany przewoźnik

CTM, czyli Compagnie de transports au Maroc, to firma członkowska sieci Eurolines. Sieć ta jest najbardziej zaufana i godna polecenia, jednak w porównaniu do innych przewoźników jest droższa. Firma ta dysponuje 146 autobusami, które jeżdżą po całym kraju. Ponadto autobusami CTM można dojechać także do Hiszpanii, Francji, Włoch, Belgii i Niemiec. Ich rozkłady jazdy są dostępne na stronie: www.ctm.ma.

Bilety autobusowe

Z kupnem biletów zazwyczaj nie ma problemu. Mogą się one pojawić jedynie podczas Ramadanu, kiedy wielu Marokańczyków podróżuje po kraju i odwiedza rodzinę. Bilety można wykupić przed samym wyjazdem w biurze konkretnego przewoźnika, znajdującym się na dworcu autobusowym. Do ceny biletu zawsze należy doliczyć ok. 5 dirhamów, które będziemy musieli zapłacić kierowcy za bagaż.

Komfort jazdy

Często autobusy dalekobieżne, które jeżdżą nocami wyposażone są w wygodne fotele samolotowe. Wszystkie autobusy posiadają klimatyzację. Standardem jest także odbiornik telewizyjny i DVD. Niestety zdarza się, że kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych, przez co sytuacje na marokańskich drogach bywają niebezpieczne.

Maroko | Autobus na ulicach Casablanki
Maroko | Autobus na ulicach Casablanki (by adam_jones)

Maroko | Przystanek autobusowy w Marrakeszu
Maroko | Przystanek autobusowy w Marrakeszu (by statto7)

Zainteresują Cię również

Samochodem przez Maroko Samochodem przez Maroko
Jednym z najwygodniejszych sposobów na zwiedzanie Maroka jest podróżowanie własnym samochodem lub wynajęcie pojazdu na...
Na narty do Maroka? Czemu nie! Na narty do Maroka? Czemu nie!
Maroko to Afryka, a skoro Afryka, to dużo piasku i ciepło – oto tradycyjny sposób myślenia o tym państwie. Niewiele osób...
Transport miejski w Maroku Transport miejski w Maroku
W małych marokańskich miastach, miasteczkach i wioskach wszędzie jest blisko – z jednego końca miejscowości można...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy