Wśród wielu atrakcji turystycznych miasta Asilah, miejscem szczególnie wartym zobaczenia jest  Asilah Museum, znane również jako Asilah Museum and Design School. Dedykowane królowi Maroka muzeum przyciąga tłumy i już zyskało miano tzw. turystycznego„hotspot-u”.

Maroka?ska wioska rybacka

Wioska rybacka Asilah, na południe od Tangeru, stała się popularnym nadmorskim kurortem ze względu na rajskie, piaszczyste plaże. Turyści odnajdują tu spokój i upajają się widokiem malowniczych XV-wiecznych andaluzyjskich medyn, rozciągających się nad brzegiem oceanu. Asilah to miasto dość spokojne przez większość miesięcy, z wyjątkiem barwnego sierpnia, kiedy to zmienia się w istną galerię sztuki!

Asilah Arts Festival

Sierpień w Asilah to przede wszystkim kolor, żywioł i energia! To wtedy odbywa się Asilah Arts Festival, który przyciąga artystów z całego świata. Tłumnie przybywają wówczas do Maroka dziennikarze, pisarze, malarze, rzeźbiarze, muzycy, tancerze i inni miłośnicy sztuki.

Asilah Arts Festival istnieje od 1978 roku i zawsze niesie ze sobą moc niezapomnianych wrażeń. Płótnem dla artystów stają się białe ściany budynków, na swoje występy zapraszają teatry uliczne, powstaje mnóstwo ciekawych, wielokulturowych projektów. Asilah Arts Festival jest najważniejszym świętem sztuki w Maroku, to prawdziwe forum dla artystów z całego świata, którzy mogą tu wyrazić swoją wizję sztuki.

Festiwal każdego roku gromadzi amatorów plastyki, folkloru i ogólnie ujmując – kultury. Artystów można spotkać na każdej niemal ulicy, można z nimi porozmawiać, przyjrzeć się z bliska ich pracom, organizowane są także liczne wystawy i konferencje. Sierpień w Asilah to miesiąc wyjątkowy!

Maroko | Ściany stają się płótnem…
Maroko | Ściany stają się płótnem… (by peterlozano )

Maroko | W sierpniu senne Asilah zmienia swoje oblicze…
Maroko | W sierpniu senne Asilah zmienia swoje oblicze… (by mazintosh )

Zainteresują Cię również

23. Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie 23. Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie
W dniach 12-20 maja, w Fezie, odbędzie się już po raz 23. Festiwal Muzyki Sakralnej (Fez Sacred Music Festival). Na...
Top 8 atrakcji w Fezie Top 8 atrakcji w Fezie
Fez jest jednym z najpiękniejszych miast w Maroku. Co każdy odwiedzający powinien tu zobaczyć? Podpowiadamy! Poniżej...
XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Marrakeszu XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Marrakeszu
W Marrakeszu trwa obecnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To już XV edycja tego konkursu. Festiwal odbywa się zawsze...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy