Zakupy i ceny

 • Lista pamiątek

  Lista rzeczy, które warto kupić w Maroku

  Planując podróż do Maroka, warto zastanowić się nad wydatkami. Oprócz wycieczek fakultatywnych czy posiłków w restauracji z pewnością zdecydujemy się na zakup pamiątek. Aby nie kupować niepotrzebnych rzeczy lub o czymś nie zapomnieć możemy zrobić listę rzeczy, które chcielibyśmy przywieźć sobie oraz najbliższym.

 • Bazary w Maroku

  Marokańskie bazary

  Orientalny czar Maroka najpełniej można odczuć snując się pomiędzy stoiskami na bazarach. Feeria barw i aromatów mami i kusi turystów. Dla zagranicznych przybyszy jest to prawdziwa uczta dla zmysłów. Oprócz kolorowych i wonnych przypraw, niezliczonej ilości błyszczącej biżuterii, delikatnych i pięknie zdobionych dżelab oraz baboosh’y można tu kupić naturalne kosmetyki oraz amulety, takie jak suszone żaby czy starte na proch igły jeżozwierzy.

 • Zakupy w Maroku - jak nie przepłacić?

  Oszczędne zakupy w Maroku

  Choć marokańskie bazary jako zjawisko kulturowe są wspaniałą atrakcją, nie oznacza to, że wszystkie nasze zakupy w czasie podróży musimy realizować właśnie w tych miejscach. Warto zainteresować się chociażby ofertą marokańskich supermarketów, a wizytę na bazarze potraktować jako podróżniczą ciekawostkę.

 • Pamiątki z Maroka

  Pamiątki z Maroka

  Maroko to magiczny kraj położony pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą. Nieważne jak zaplanujemy sobie wakacje – każdy z nas będzie chciał przywieźć z tej podróży pamiątkę, która zawsze będzie nam przypominała o tym wspaniałym miejscu.

 • Jadalne pamiątki z Maroka

  Smaczne pamiątki z Maroka

  Najpiękniejszą pamiątką z każdej podróży są oczywiście wspomnienia i cała masa zdjęć, ale często też rzeczy kupione w lokalnych sklepach. Jeśli nie przekonują nas magnesy, figurki czy pocztówki, warto zastanowić się nad produktami spożywczymi, które podczas uczty w kuchni przypomną nam Maroko.

 • Stoisko z sokami pomarańczowymi, Marrakesz

  Suk w Marrakeszu

  Miejscem, które odwiedza w Marrakeszu każdy turysta są souki. Kuszą kolorami, zachęcają zapachami, imponują wielkością. Przychodząc tu warto zaopatrzyć się w kilka godzin wolnego czasu, trochę pieniędzy i całą masę cierpliwości. Souk w Marrakeszu to bez wątpienia miejsce niezwykłe.

 • Targowanie się w Maroku

  Sztuka targowania w Maroku

  W Maroku, tak jak w wielu innych krajach arabskich, podstawą udanych zakupów jest targowanie się. Głównie robi się to na bazarach, gdzie nie ma ustalonych cen.

 • Zakupy i ceny w Maroku

  Zakupy i ceny w Maroku w roku 2015

  Według standardów europejskich Maroko uchodzi za kraj niskich cen, chociaż w porównaniu z innymi krajami afrykańskimi, towary i usługi są tu stosunkowo drogie. Ceny w Maroku są wyższe niż w Egipcie, ale też znacznie niższe niż w niedalekiej Hiszpanii.

 • Sprzedawca opuncji, Agadir

  Zakupy w Agadirze

  Nieodłącznym punktem pobytu w Agadirze są zakupy. Mowa tu nie tylko o pamiątkach, ale także napojach czy jedzeniu. Co i gdzie warto kupić w Agadirze? Podpowiadamy!