Uroda i kosmetyki

 • Hammam

  Hammam – łaźnia parowa

  Tradycyjnym marokańskim sposobem dbania o urodę oraz ważnym elementem życia społecznego jest łaźnia parowa, czyli hammam. Jest ona dostosowana do nakazów islamu, które wymagają starannej higieny. Hammam to także  miejsce głębokiego relaksu. Ponadto jest to jedno z nielicznych miejsc publicznych, w którym przedstawiciele wszystkich klas społecznych oraz różne pokolenia mogą się spotkać towarzysko i porozmawiać. Tradycyjne marokańskie hammamy to także miejsca wymiany wskazówek i przepisów na zachowanie młodości i naturalnego piękna.

 • Marokańskie czarne mydło

  Hammam w twoim domu – pielęgnacja w marokańskim stylu

  Trudno nie pozazdrościć urody arabskim kobietom. Lśniące, ciemne włosy i gładka, karmelowa cera jest marzeniem niejednej mieszkanki chłodniejszych regionów Europy. Na szczęście tajemnice urody Marokanek zostały już w dużej mierze poznane, a kosmetyki na bazie naturalnych produktów pochodzących z tego afrykańskiego kraju są powszechnie dostępne.

 • Dłonie ozdobione henną

  Maroko – uroda i kosmetyki

  Marokańskie kobiety są niezwykle piękne: mają smagłą cerę, ciemnobrązowe, błyszczące włosy i piwne oczy. Tajniki podkreślania i dbania o piękno kobiety przekazują sobie z matki na córkę. O urodę od wieków dbają w naturalny sposób, korzystając z darów przyrody, takich jak woda różana, henna, czarne mydło, rhassoul, miód czy olejek arganowy. Do niedawna produkty te można było kupić jedynie na targach, obecnie dodawane są do nowoczesnych kosmetyków firm znanych na całym świecie.

 • Makijaż inspirowany Marokiem

  Maroko inspiruje kolorami...

  Kolorowe, tętniące życiem ulice Maroka, gwarne targi pachnące przyprawami i wspaniała, egzotyczna roślinność przyciągają wielu turystów. Ale nie tylko. Czasami bywają także natchnieniem malarzy, pisarzy czy…makijażystek!

 • Marokańskie kosmetyki

  Naturalne marokańskie kosmetyki

  Nie można sobie odmówić spróbowania naturalnych kosmetyków serwowanych w tradycyjnej marokańskiej łaźni parowej.

 • Olejek arganowy

  Olej arganowy – płynne złoto Maroka

  Olejek arganowy w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Zawdzięcza ją swej wszechstronności w stosowaniu, a także licznym właściwościom prozdrowotnym oraz pielęgnacyjnym. Coraz częściej można go spotkać jako składnik wielu kosmetyków, zarówno do pielęgnacji ciała jak i włosów. Idealnie w tej roli sprawdza się również czysty, naturalny olejek.

 • Marokańskie róże

  Róże z Maroka

  Najbardziej cenionąprzez perfumiarzyróżą jest róża stulistna, czyli Rosa centyfolia. Inną, cieszącą się dużym uznaniem i uprawianą m.in. w Maroku jest róża damasceńska. Aby wyprodukować kilogram olejku z tego kwiatu zużywa się około 3 tony płatków.

 • Zmiany w salonach piękności w Maroku

  Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze

  W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne. Już niebawem część tego typu przybytków zostanie podzielona na dwie strefy: damską i męską.

 • Orzechy arganowca

  Zastosowanie oleju arganowego

  Olej arganowy nazywany „płynnym złotem Maroka” już od wieków służy Marokańczykom w celach medycznych, kulinarnych, ale również kosmetycznych. Ze względu na swój bogaty skład (bogactwo NNKT oraz witaminy E i przeciwutleniaczy) oraz liczne prozdrowotne i pielęgnacyjne właściwości, olejek arganowy znajduje szereg zastosowań zarówno jako produkt spożywczy ale również, a może i przede wszystkim jako składnik wielu kosmetyków, a nawet kosmetyk sam w sobie.