Transport w Maroku

 • Samolot linii Royal Air Maroko

  Linie lotnicze do Maroka i transport lotniczy wewnątrz kraju

  Do Maroka można się dostać samolotem praktycznie z każdego kraju europejskiego. Równie łatwo można samolotami podróżować po samym Maroku.

 • Marokańska dziewczynka w żółtym autobusie

  Marokańskie autobusy

  Najtaniej, a zarazem bardzo wygodnie i szybko, podróżuje się po Maroku autobusami. Można nimi dojechać wszędzie tam, gdzie znajdują się drogi asfaltowe.

  W Maroku funkjonuje 6 firm przewoźników pasażerskich:

 • Żółto-czerwony pociąg do Fezu

  Podróż koleją w Maroku

  Można powiedzieć, że w Maroku rozpoczyna się afrykańska kolej. Pierwsza nowoczesna stacja, pięknie oświetlona nocą, znajduje się w Tangerze.

 • Auto na spalonej słońcem pustyni

  Samochodem przez Maroko

  Jednym z najwygodniejszych sposobów na zwiedzanie Maroka jest podróżowanie własnym samochodem lub wynajęcie pojazdu na miejscu, korzystając z bogatej oferty lokalnych dystrybutorów. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani skomplikowane, ani czasochłonne, ani nawet drogie, o ile podróżujemy w grupie większej niż 3 osoby.

 • Gwarne ulice Marrakeszu

  Transport miejski w Maroku

  W małych marokańskich miastach, miasteczkach i wioskach wszędzie jest blisko – z jednego końca miejscowości można spacerkiem dojść na drugi. Transport miejski jest jednak niezbędny w dużych, rozwijających się miastach. W Maroku jest on bardzo dobrze rozwinięty i usystematyzowany.