Sport w Maroku

 • Logo Igrzysk Olimpijskich

  Maroko na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

  21 sierpnia 2016 roku zakończyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w Rio de Janeiro (Brazylia). Były to pierwsze igrzyska zorganizowane w Ameryce Południowej. Maroko przywiozło ze sobą jeden medal.

 • Marokańscy piłkarze

  Marokańska piłka nożna

  Piłka nożna to sport, który zawładnął całym światem. Prawdziwe piłkarskie szaleństwo opanowało nie tylko Amerykę Południową, ale także Afrykę.

 • Parasailing w Maroku

  Parasailing w Maroku

  Parasailing – pod tą tajemniczą nazwą kryje się pewien niezwykły rodzaj sportu, łączący trzy żywioły: ziemię, wodę i powietrze. W Maroku tej atrakcji możemy spróbować np. w Agadirze.

 • Goumri w New York City Marathon (2008 r.)

  Popularne marokańskie sporty

  Mimo iż narodowym sportem Maroka jest piłka nożna, dużą popularnością cieszą się tu także inne sporty. Liczne sukcesy mają na swoim koncie m. in. marokańscy tenisiści oraz lekkoatleci. To w końcu pośród marokańskich piasków Sahary odbywa się co roku jeden z najtrudniejszych maratonów świata. Od kilku lat w Maroku także sporty walki zyskują nowych kibiców i znanych na całym świecie zawodników.

 • Surfowanie w Maroku

  Sidi Kaouki – mekka surferów

  Jeśli zwiedziliśmy już wszystkie piękne marokańskie miasta, wygrzewaliśmy się i opalaliśmy na marokańskim wybrzeżu, warto teraz wyruszyć w poszukiwaniu przygód. W tym celu najlepiej udać się do maleńkiej mieściny Sidi Kaouki.

 • Surfowanie w Maroku

  Surfowanie w Maroku

  Surfing cieszy się coraz większą popularnością. Według niektórych najlepszym krajem do uprawiania tego sportu jest właśnie Maroko. Jest to idealne miejsce zarówno dla doświadczonych surferów, jak i tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z tym sportem po raz pierwszy.

 • Wąwóz Todra

  Wąwóz Todra – wspinaczkowy raj w Maroku

  Gorges du Todra, czyli wąwóz Todra to jeden z skarbów geologicznych Maroka. 300-metrowe, czerwone jak przyprawa curry ściany są mocnym akcentem południowych stoków Atlasu.