Podróż do Maroka

 • Maroko 2016

  Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?

  Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę, wyśmienitą kuchnię, piękne zabytki i gościnność mieszkańców. Dużą rolę odgrywa również cena. Biura podróży oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych?

 • Podróż Into The Dust

  Into The Dust – podróż dookoła Maroka

  Marta – jedyna uczestniczka wyprawy Into The Dust, przez około 1,5 miesiąca  przemierzy swoją ukochaną maszyną Maroko. „Jedna dziewczyna, jedna Yamaha YBR 125 i ponad 4 tysiące kilometrów przez Maroko” – to zdanie określa wszystko.

 • Upalne lato w Maroku - panorama z wielbłądem

  Kiedy jechać do Maroka?

  Maroko jest krajem arabskim, w którym turyści mają niepowtarzalną okazję poznania tajników miejscowej kultury i religii. Goście z zagranicy powinni pamiętać przede wszystkim o odpowiednim ubraniu, szczególnie jeśli planują podróż w najbardziej restrykcyjne pod względem obyczajowości regiony kraju.

 • Pustynne krajobrazy Maroka - biel i błękit

  Kiedy jechać do Maroka? Propozycje naszych czytelników

  Kiedy jechać do Maroka?Każda osoba planująca odwiedzić ten fascynujący kraj staje przed tym dylematem. Postanowiliśmy zadać to pytanie naszym czytelnikom na portalu społecznościowym Facebook. Jakie odpowiedzi padły?

 • Samolot linii Royal Air Maroko

  Linie lotnicze do Maroka i transport lotniczy wewnątrz kraju

  Do Maroka można się dostać samolotem praktycznie z każdego kraju europejskiego. Równie łatwo można samolotami podróżować po samym Maroku.

 • Siedziba ambasady Maroka w Polsce

  Maroko – ambasady i konsulaty

  Polskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Maroku mają swoje placówki w Rabacie, Agadirze i Nawakszut. W Warszawie przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 72 mieści się z kolei Ambasada Królestwa Maroka (jej poprzedni adres to ul Starościńska 1).

 • Barwna panorama jednego z marokańskich miast

  Maroko – niezbędnik turysty

  Maroko od lat nieustająco zachwyca przybywających do niego turystów. Wspaniałe zabytki, bogata kultura, przepyszna kuchnia – to tylko kilka powodów, dla których tak chętnie odwiedzamy ten kraj. Jest jednak kilka spraw, o których powinniśmy wiedzieć przed podróżą.

 • System Odyseusz a podróż do Maroka

  Odyseusz – rejestracja przed podróżą do Maroka

  Stale zwiększa się ilość Polaków, którzy przed wyjazdem na wymarzone wczasy postanawiają zgłosić swą podróż w internetowym systemie Odyseusz. Co to takiego i czy warto się zarejestrować, jeśli planujemy wyjazd do Maroka?

 • Rowerem do Maroka

  Rowerami do Maroka

  06. 09. 2011 r. zakończył się kolejny rowerowy rajd „Tour de Mazenod”. W tym roku celem jednośladowej pielgrzymki było właśnie Maroko. Towarzyszącą uczestnikom rajdu intencją było wsparcie i pomoc dla zagubionej młodzieży.

 • Wakacje w Maroku

  Wakacje w Maroku

  Maroko jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Afryce. Nie bez powodu. Lista atrakcji, zabytków i wspaniałych obiektów kultury jest długa. Wielu turystów planując egzotyczne wycieczki Maroko stawia na pierwszym miejscu!

 • Portret uśmiechniętego mieszkańca Maroka

  Wiza Maroko – przepisy wjazdowe i celne

  Od 1 stycznia 2005 r. Polacy nie muszą posiadać wizy do Maroka, jeśli planowany przez nich pobyt na terenie tego kraju nie przekracza 90 dni. Warto pamiętać, że dirham marokański poza granicami kraju jest praktycznie niemożliwy do wymiany i obowiązuje zakaz wywożenia tej waluty.

 • Podróż do Afryki przez Maroko

  Z Polski przez Maroko do serca Afryki

  Wczoraj, czyli 1 lipca 2013 r. wystartowała Ekspedycja IV Kongo – około 40-dniowa wyprawa czwórki uczestników, której celem jest dotarcie drogami i bezdrożami do Konga, zwanego „Sercem Afryki”. Ekspedycja wiedzie m. in. przez Maroko, a my mieliśmy przyjemność zostać panterami tego wydarzenia.