Pamiątki z Maroka

 • Buty baboosh

  Baboosh – tradycyjne marokańskie obuwie

  Baboosh są dodatkiem do tradycyjnego marokańskiego stroju, są ręcznie wykonane buty z delikatnej skóry. Skórzana jest nawet ich podeszwa. Popularnie nazywa się je „baboosh” lub „belgha”. Noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 • Mężczyzna w Dżelabie

  Dżelaba – arabska szata wierzchnia

  Dżelaba (nazywana także: darija, djellabah, galabiya oraz jellāb) to wierzchnia szata noszona zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety nie tylko w Maroku, ale także w innych krajach Afryki Północnej.

 • Lista pamiątek

  Lista rzeczy, które warto kupić w Maroku

  Planując podróż do Maroka, warto zastanowić się nad wydatkami. Oprócz wycieczek fakultatywnych czy posiłków w restauracji z pewnością zdecydujemy się na zakup pamiątek. Aby nie kupować niepotrzebnych rzeczy lub o czymś nie zapomnieć możemy zrobić listę rzeczy, które chcielibyśmy przywieźć sobie oraz najbliższym.

 • Bazary w Maroku

  Marokańskie bazary

  Orientalny czar Maroka najpełniej można odczuć snując się pomiędzy stoiskami na bazarach. Feeria barw i aromatów mami i kusi turystów. Dla zagranicznych przybyszy jest to prawdziwa uczta dla zmysłów. Oprócz kolorowych i wonnych przypraw, niezliczonej ilości błyszczącej biżuterii, delikatnych i pięknie zdobionych dżelab oraz baboosh’y można tu kupić naturalne kosmetyki oraz amulety, takie jak suszone żaby czy starte na proch igły jeżozwierzy.

 • Mendil cieszy się coraz większą popularnością

  Mendil – dodatek do tradycyjnego marokańskiego stroju

  Mendilto materiał w biało-czerwone paski, stanowiący dopełnienie tradycyjnego stroju kobiet w marokańskiej prowincji Anjra-Fahs. Z powodu ogromnej popularności tradycyjny mendil został uznany za oficjalne logo tej rolniczej prowincji.

 • Pamiątki z Maroka

  Pamiątki z Maroka

  Maroko to magiczny kraj położony pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą. Nieważne jak zaplanujemy sobie wakacje – każdy z nas będzie chciał przywieźć z tej podróży pamiątkę, która zawsze będzie nam przypominała o tym wspaniałym miejscu.

 • Jadalne pamiątki z Maroka

  Smaczne pamiątki z Maroka

  Najpiękniejszą pamiątką z każdej podróży są oczywiście wspomnienia i cała masa zdjęć, ale często też rzeczy kupione w lokalnych sklepach. Jeśli nie przekonują nas magnesy, figurki czy pocztówki, warto zastanowić się nad produktami spożywczymi, które podczas uczty w kuchni przypomną nam Maroko.