Olej aganowy

 • Dłonie ozdobione henną

  Maroko – uroda i kosmetyki

  Marokańskie kobiety są niezwykle piękne: mają smagłą cerę, ciemnobrązowe, błyszczące włosy i piwne oczy. Tajniki podkreślania i dbania o piękno kobiety przekazują sobie z matki na córkę. O urodę od wieków dbają w naturalny sposób, korzystając z darów przyrody, takich jak woda różana, henna, czarne mydło, rhassoul, miód czy olejek arganowy. Do niedawna produkty te można było kupić jedynie na targach, obecnie dodawane są do nowoczesnych kosmetyków firm znanych na całym świecie.

 • Olejek arganowy

  Olej arganowy – płynne złoto Maroka

  Olejek arganowy w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Zawdzięcza ją swej wszechstronności w stosowaniu, a także licznym właściwościom prozdrowotnym oraz pielęgnacyjnym. Coraz częściej można go spotkać jako składnik wielu kosmetyków, zarówno do pielęgnacji ciała jak i włosów. Idealnie w tej roli sprawdza się również czysty, naturalny olejek.

 • Orzechy arganowca

  Zastosowanie oleju arganowego

  Olej arganowy nazywany „płynnym złotem Maroka” już od wieków służy Marokańczykom w celach medycznych, kulinarnych, ale również kosmetycznych. Ze względu na swój bogaty skład (bogactwo NNKT oraz witaminy E i przeciwutleniaczy) oraz liczne prozdrowotne i pielęgnacyjne właściwości, olejek arganowy znajduje szereg zastosowań zarówno jako produkt spożywczy ale również, a może i przede wszystkim jako składnik wielu kosmetyków, a nawet kosmetyk sam w sobie.