Newsy z Maroka

 • James Bond w Maroku

  „Spectre”, czyli James Bond w Maroku

  26 października 2015 roku miała miejsce premiera najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda – „Spectre”. Ciekawostką jest, że zdjęcia do filmu zostały nakręcone między innymi w Maroku.

 • Dlaczego warto jechać do Maroka?

  10 powodów, dla których warto odwiedzić Maroko

  Dlaczego akurat Maroko? Może przez piękną pogodę, wyśmienitą kuchnię albo piękne krajobrazy? Dlaczego warto wybrać ten kraj jako miejsce, w którym chcemy spędzić swój wymarzony, często długo wyczekiwany urlop?

 • Orędzie króla Maroka

  12 rocznica rządów Mohammeda VI

  Jego Wysokość król Maroka Mohammed VI wystąpił niedawno w Tangerze z przemówieniem do narodu. Okazją była 12 rocznica jego wstąpienia na tron.

 • Co trzeba zrobić w Maroku?

  21 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić w Maroku!

  Maroko to magiczny kraj położony w północno-zachodniej Afryce. Z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej turystów. Zachwyca swoją niezwykłą kulturą, bogatą historią i życzliwymi ludźmi. Poniżej przedstawiamy listę atrakcji, których powinien spróbować każdy odwiedzający ten kolorowy kraj.

 • Bezrobocie w Maroku

  Bezrobocie w Maroku

  Bezrobocie w Maroku nie należy do najniższych. Z miesiąca na miesiąc wciąż rośnie. Najgorzej jest na obszarach wiejskich, gdzie ponad 30% mężczyzn nie może znaleźć pracy.

 • Ciekawostki o Maroku

  Ciekawostki z Maroka

  Maroko to niezwykle barwny kraj. Oprócz wspaniałych zabytków i wyśmienitej kuchni spotkamy tu również bardzo gościnnych mieszkańców. Jakie naprawdę jest Królestwo Maroka?

 • Maroko 2016

  Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?

  Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę, wyśmienitą kuchnię, piękne zabytki i gościnność mieszkańców. Dużą rolę odgrywa również cena. Biura podróży oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych?

 • Wielkanoc w Maroku

  Czy warto spędzić Wielkanoc w Maroku?

  Maroko jest krajem muzułmańskim, nie obchodzi się tu więc Wielkanocy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy w tym świątecznym okresie odwiedzili ten magiczny, orientalny region.

 • Ekspedycja IV Kongo - Tanger

  Ekspedycja IV Kongo w Maroku (część 1): Tanger – Casablanca

  Ekspedycja IV Kongo wystartowała 1 lipca 2013 roku z Zakopanego do... Kongo. Podróż trwała 32 dni. Poniżej prezentujemy fragment dziennika wyprawy, dotyczący epizodu marokańskiego:

 • Samochód terenowy na Saharze Zachodniej

  Ekspedycja IV Kongo w Maroku (część 2): Marrakesz i Sidi Ifni

  9 lipca 2013 roku członkowie Ekspedycji IV Kongo dotarli do Marrakeszu – jednego z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych miast kraju. Jak myślicie, dali się uwieść tutejszemu czarowi orientu?

 • Ekspedycja IV Kongo

  Ekspedycja IV Kongo w Maroku (część 3): z Agadiru przez Góry Atlas do Tangeru

  Jak już pisaliśmy w poprzednich relacjach, Ekspedycja IV Kongo wiodła z Zakopanego, poprzez Włochy, Hiszpanię, Maroko i Mauretanię aż do serca Afryki (ostatnim przystankiem był Senegal). Droga powrotna dzielnej polskiej drużyny do kraju również – ku naszej radości – prowadziła przez Maroko. Zapraszamy na kolejną część marokańskich obrazków zarejestrowanych przez członków ekspedycji:

 • Festiwal kultury Maroka

  Festiwal „Barwy Świata. Maroko”

  Błękitne, tajemnicze uliczki Szafszawan, słodka herbata miętowa, arabeskowe tatuaże na dłoniach i stopach, poetycka opowieść Tuarega o marzeniach… to namiastka Maroka, które już w październiku na cztery dni przeniesie się do Krakowa! To wszystko w ramach Festiwalu „Barwy Świata. Maroko w Krakowie”.

 • Festiwal Mawazine

  Festiwal muzyczny Mawazine w Rabacie

  W dniach od 29 maja do 6 czerwca w Rabacie, stolicy Maroka, odbyła się XIV edycja festiwalu muzycznego Mawazine.

 • Muzyczny festiwal w Fezie

  Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie

  Od 8 do 16 czerwca 2012 roku w Fezie miał miejsce światowy festiwal muzyki sakralnej (Fez Sacred Music Festival). W duchowej metropolii Maroka, podczas festiwalu, pokojową i harmonijną koegzystencję wiodą różne kierunki religijne.

 • Podróż Into The Dust

  Into The Dust – podróż dookoła Maroka

  Marta – jedyna uczestniczka wyprawy Into The Dust, przez około 1,5 miesiąca  przemierzy swoją ukochaną maszyną Maroko. „Jedna dziewczyna, jedna Yamaha YBR 125 i ponad 4 tysiące kilometrów przez Maroko” – to zdanie określa wszystko.

 • Podróż Into The Dust - półmetek

  Into The Dust – półmetek podróży dookoła Maroka

  Marta, uczestniczka wyprawy motocyklem dookoła Maroka (Into The Dust) jest już prawie miesiąc w podróży. Ile kilometrów pokonała i co udało jej się zobaczyć?

 • Podróż Into The Dust - powrót

  Into The Dust – powrót z podróży

  Motocyklowa podróż Marty dookoła Maroka dobiegła końca. W 35 dni pokonała 6 tysięcy kilometrów, poznała wielu wspaniałych ludzi, zobaczyła wiele niesamowitych miejsc.

 • Co warto zobaczyć w Maroku?

  Lista miejsc, które warto zobaczyć w Maroku

  Maroko cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Polskie biura podróży organizują pobyt tylko w Agadirze. Nie oznacza to jednak, że tydzień lub dwa musimy spędzić na basenie lub plaży. Miasto i okolice kryją wiele ciekawych zakątków. Można też skusić się na większą wyprawę, np. do Marrakeszu. Przed podróżą powinniśmy wcześniej zaplanować dokładnie swój pobyt i zrobić listę miejsc, które koniecznie chcielibyśmy zobaczyć.

 • Top 10 Maroko

  Maroko – strzał w 10!

  Każdy, komu marzy się egzotyczny urlop w ciepłym kraju o bogatej historii, barwnej tradycji i z mnóstwem atrakcji, powinien rozważyć w swoich wycieczkowych planach Maroko. Dlaczego Maroko? Ten północnoafrykański kraj coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami, jak Egipt czy Tunezja.

 • Makijaż inspirowany Marokiem

  Maroko inspiruje kolorami...

  Kolorowe, tętniące życiem ulice Maroka, gwarne targi pachnące przyprawami i wspaniała, egzotyczna roślinność przyciągają wielu turystów. Ale nie tylko. Czasami bywają także natchnieniem malarzy, pisarzy czy…makijażystek!

 • Uroki Maroka

  Maroko na pięć sposobów

  Maroko to wspaniałe góry, słoneczne plaże, niesamowite zabytki oraz przepyszna kuchnia. Im lepiej poznamy ten kolorowy kraj, tym odkryjemy więcej miejsc, do których z pewnością będziemy chcieli powrócić.

 • Maroko na berlińskich targach

  Maroko na targach w Berlinie

  Maroko zaprezentuje się jako kraj partnerski na międzynarodowych targach w Berlinie.

 • Nagroda dla Marrakeszu

  Marrakesz wyróżniony przez TripAdvisor

  Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor zbiera głosy i opinie swoich licznych użytkowników w celu sporządzenia rankingu najlepszych miejsc (miast), hoteli i plaż na świecie oraz w poszczególnych jego regionach. Tak zwane Travellers’ Choice Destination Awards przyznawane są od 2008 roku.

 • Nowa konstytucja Maroka

  Nowa konstytucja dla Maroka

  Od pół roku król Maroka Mohammed VI znajduje się pod ogromną presją – reformami i nową konstytucją pragnie uspokoić naród.

 • System Odyseusz a podróż do Maroka

  Odyseusz – rejestracja przed podróżą do Maroka

  Stale zwiększa się ilość Polaków, którzy przed wyjazdem na wymarzone wczasy postanawiają zgłosić swą podróż w internetowym systemie Odyseusz. Co to takiego i czy warto się zarejestrować, jeśli planujemy wyjazd do Maroka?

 • Turystyka w Agadirze

  Popularność Agadiru maleje

  Agadir to jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast w Maroku. Do niedawna turyści głównie tutaj przyjeżdżali spędzać swój urlop. Statystyki pokazują jednak, że Agadir traci na popularności. Dlaczego?

 • Pogrzeb w Maroku

  Pożegnanie zmarłego w Maroku

  Jak wygląda uroczystość pogrzebowa w Maroku? Czy na cmentarzach również ustawia się znicze? Wielu z nas się nad tym zastanawia. Należy wiedzieć, że w krajach muzułmańskich, w tym i w Maroku, pogrzeb wygląda inaczej niż w wierze chrześcijańskiej.

 • Elektrownie słoneczne w Maroku

  Prąd dla Europy z marokańskiej pustyni

  Czy elektrownie słoneczne, produkujące prąd dla Europy w Afryce Północnej to fantazja, czy całkiem realna wizja?

 • Rajd RMF Morroco Challenge

  RMF Morroco Challenge zakończony!

  RMF Morocco Challenge, pierwszy polski rajd po pustyniach Maroka, zakończył się przed kilkoma dniami. Wśród uczestników znaleźli się między innymi: Anna Dereszowska, Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z BlueCafe, Piotr Zelt oraz Iza Małysz. Kierowcy rywalizowali na marokańskich pustkowiach od 21 do 30 października. Trasa rajdu - 2,5 tys. kilometrów nie dla wszystkich okazała się do pokonania. Do mety szczęśliwie dotarło 29 załóg, startowało - 40.

 • Rowerem do Maroka

  Rowerami do Maroka

  06. 09. 2011 r. zakończył się kolejny rowerowy rajd „Tour de Mazenod”. W tym roku celem jednośladowej pielgrzymki było właśnie Maroko. Towarzyszącą uczestnikom rajdu intencją było wsparcie i pomoc dla zagubionej młodzieży.