Miasta Maroka

 • Widok na Kazbę

  Agadir – idealne miejsce dla całej rodziny

  Mówi się, że Maroko jest krajem zachodzącego słońca. Na pewno jedne z najpiękniejszych zachodów słońca można w tym kraju oglądać w Agadirze. A każdego roku jest ku temu ok. 300 okazji, ponieważ średnio tyle dni w roku w Agadirze świeci słońce.

 • Kadry miasta Mazagan

  Al-Dżadida (Mazagan) – portugalskie miasto

  Około 90 km za zachód od miasta Casablanka, nad Oceanem Atlantyckim znajduje się urokliwe, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto Al-Dżadida(Mazagan).

 • Port w As-Sawira

  As-Sawira (Essaouira)

  As-Sawira (francuska nazwa: Essaouira) – miasto na marokańskim wybrzeżu Atlantyku, położone ok. 170 km na północ od Agadiru i 170 km na zachód od Marrakeszu.

 • Błękitny Szafszawan

  Błękitne miasto Szefszawan

  W Szefszawanie (Szafszawan, Chefchaouen) trudno odróżnić, gdzie kończy się niebo a zaczyna ziemia. Niewielkie niebieskie miasto malujące się na tle pięknego krajobrazu zachwyca swym spokojem i niezwykłym czarem.

 • Widok na Casablankę

  Casablanca – największe miasto Maroka

  Największym miastem Maroka nie jest wbrew pozorom jego stolica – Rabat, ale położona w zachodniej części kraju, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, Casablanca. Jest ona głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym Maroka, a także największym portem morskim kraju.

 • Pałac Królewski w Fezie

  Fez – jedno z czterech królewskich miast

  Fez jest trzecim co do wielkości miastem Maroka i najstarszym z czterech miast królewskich (Fez, Marrakesz, Meknès, Rabat). Jest też, po założeniu uniwersytetu Qairawiyin, ważnym centrum duchowym kraju.

 • Pustynia w Hassilabied

  Hassilabied – przygoda na Saharze

  Jeśli będąc w Maroku zechcemy zobaczyć na własne oczy największą pustynię świata – Saharę, mamy do wyboru albo bardzo turystyczne miasto – Merzouga albo maleńką, cichą i klimatyczną wioskę na południowym-wschodzie kraju nieopodal granicy z Algierią – Hassilabied.

 • Miasteczko Tafraout

  Malownicza wioska Tafraout

  Kulturalne i naturalne skarby Maroka nie raz zadziwiają zwiedzających, jednak to co można zobaczyć w Tafraout jest szczególnie zachwycające i piękne. Znajdziemy tu jedyne w swoim rodzaju harmonijne, choć abstrakcyjne połączenie sztuki i natury w jedno arcydzieło. Skarbem Tafraout są ogromne głazy, niby zwykłe skały, a jednak trudno uwierzyć, że są prawdziwe.

 • Ulice Marrakeszu

  Marrakesz – Czerwone Miasto

  W południowej części Maroka, na przedgórzu Atlasu Wysokiego, na wysokości 465 m n.p.m., położony jest Marrakesz – jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miast kraju.

 • Brama Mansura (Bab el-Mansour) w Meknes

  Meknes – „Wersal Maroka”

  Meknes obecnie uważane jest za stare prowincjonalne miasto, jednak nadal można w nim dostrzec wyraźne ślady dawnej świetności. Co więcej, miejscowość ta przez wielu uważana jest za „Wersal Maroka” lub ” Mały Paryż”, pozostając jednocześnie oazą ciszy i spokoju.

 • Wydma Erg Chebbi

  Merzouga i Erg Chebbi – piaski Sahary

  Podczas zwiedzania Maroka nie można ominąć Merzougi. Miasteczko otoczone jest przez piaski Sahary. Aż trudno uwierzyć, że w miejscu, gdzie czasami deszcz nie pada przez kilka lat z rzędu, znajduje się jezioro, a konkretnie: słone jezioro Dayet Sriji.

 • Życie codzienne w Midelt

  Midelt i górskie wędrówki

  Na wstępie trzeba jasno powiedzieć, że Midelt nie jest atrakcją dla każdego. Nie ma tu zabytków ani innych typowo turystycznych zakątków. Jest to jednak świetne miejsce dla wspinaczy, osób lubiących trekkingi w niepowtarzalnych miejscach, a przede wszystkim dla pasjonatów geologii.

 • Mieszkaniec Rabatu

  Rabat – stolica Maroka

  Stolicą Maroka, państwa afrykańskiego położonego u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, jest Rabat – miasto położone nad samym oceanem, u ujścia rzeki Bu Raghragh.

 • Widok na Sale

  Sala (Salé) – bliźniacze miasto Rabatu

  Bliźniacze miasto Rabatu – Salé, było niegdyś autonomiczną republiką o międzynarodowym znaczeniu, a zarazem... strategiczną siedzibą piratów. Historia tego miasta nie jest jednak romantyczną bajką. Mimo wielu dziejowych trudów, Salé zachowało swoją tożsamość kulturową i dziś uważane jest za religijne centrum islamu.

 • Surfowanie w Maroku

  Sidi Kaouki – mekka surferów

  Jeśli zwiedziliśmy już wszystkie piękne marokańskie miasta, wygrzewaliśmy się i opalaliśmy na marokańskim wybrzeżu, warto teraz wyruszyć w poszukiwaniu przygód. W tym celu najlepiej udać się do maleńkiej mieściny Sidi Kaouki.

 • Plaża Asilah

  Starożytne miasto Asilah (Asila)

  Niezwykle czyste i dobrze zachowane starożytne miasto Asilah przyciąga co roku wielu przybyszy. Większość z nich to Hiszpanie, ponieważ niewielu turystów z innych stron świata wie o tym uroczym zakątku Maroka. Jest to miasto o bogatej historii i kulturze, a do tego otoczone pięknymi plażami. Bez wątpienia warto je odwiedzić.

 • Miasto Tanger

  Tanger – miasto, w którym rozpoczyna się Maroko

  Można zaryzykować stwierdzeniem, że Tanger to miasto, w którym rozpoczyna się Maroko. Jest to miejsce inspirujące i urzekające,  od lat zamieszkiwane przez europejską bohemę. Jego niepowtarzalna atmosfera łączy w sobie elementy afrykańskie, francuskie i hiszpańskie. A jednak przy pierwszym spotkaniu Tanger może wydać się przerażająco zatłoczonym i gwarnym portem, który nie ma nic do zaoferowania. Dlatego, aby poznać urok tego miasta i zgłębić jego tajemnicę, trzeba w nim spędzić choćby kilka dni...

 • Okolice Tazy

  Taza – jedno z najstarszych miast Maroka

  Czarujące i praktycznie pozbawione turystów, miasteczko Taza, to bez wątpienia zakątek Maroka warty naszego czasu i uwagi. Miejscowość ta od wieków pełniła ważną funkcję strategiczną. Dla turystów Taza będzie przede wszystkim ciekawą bazą wypadową do pieszych wędrówek po górach.

 • Widok na Tetuan

  Tetuan, czyli "Otwórz oczy"

  W północno-zachodniej części Maroka, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, leży Tetuan. Turyści zjeżdżają do niego tłumnie ze względu na przepiękną medynę. Jej urok oraz historyczną wartość doceniono w 1997 r., wpisując na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Tetuan to pięknie zachowane starożytne miasto, w którym zatrzymał się czas.

 • Kapitol w Volubilis

  Volubilis – ruiny rzymskiego miasta

  Leżące u podnóża Dżabal Zerhum, Volubilis, oddalone jest od Meknes o ok. 35 km. Jest to miejsce, którego absolutnie nie można ominąć. Znajdują się tutaj największe i najlepiej zachowane w Maroku i całej Północnej Afryce ruiny rzymskiego miasta z przełomu II i III w. Historyczne dziedzictwo tego miejsca zostało docenione, poprzez wpisanie go w roku 1997 na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

 • Suk w Wazzan

  Wazzan – Święte Miasto Wzgórz i Haszyszu

  Ouezzane lub inaczej Wazzan, na jednej z internetowych stron Maroka nazywane jest Świętym Miastem Wzgórz i Haszyszu. Jednak dla Marokańczyków ma ono prawdziwie święte znaczenie, ze względu na dwa grobowce, które się tutaj znajdują. Jest to miejsce kultu zarówno muzułmanów, jak i Żydów.