Marrakesz atrakcje

 • Meczet Kutubijja

  Darmowe atrakcje w Marrakeszu

  Marrakesz przyciąga wielu turystów z całego świata. Aby poznać jego piękno wcale nie trzeba wydawać kroci. Jest tu wiele miejsc i atrakcji, za które nie trzeba płacić. Oto kilka pomysłów na spędzenia czasu w Marrakeszu bez wydawania pieniędzy.

 • Dżemaa El-Fna w Marrakeszu

  Dżemaa El-Fna w Marrakeszu

  Czy jest takie drugie miejsce na ziemi, gdzie zbierają się zaklinacze węży, żonglerzy, fakirzy, sprzedawcy oryginalnych pamiątek i kuszących specjałów marokańskiej kuchni oraz sprytni kieszonkowcy?

 • Bazary w Maroku

  Marokańskie bazary

  Orientalny czar Maroka najpełniej można odczuć snując się pomiędzy stoiskami na bazarach. Feeria barw i aromatów mami i kusi turystów. Dla zagranicznych przybyszy jest to prawdziwa uczta dla zmysłów. Oprócz kolorowych i wonnych przypraw, niezliczonej ilości błyszczącej biżuterii, delikatnych i pięknie zdobionych dżelab oraz baboosh’y można tu kupić naturalne kosmetyki oraz amulety, takie jak suszone żaby czy starte na proch igły jeżozwierzy.

 • Miasto Meknes

  Marokańskie obiekty na liście UNESCO

  Maroko, nazywane również „bramą Afryki” jest nie tylko doskonałym miejscem na wypoczynek na plaży, ale także idealnym miejscem na spacery urokliwymi uliczkami pośród wyjątkowych zabytków. Maroko posiada osiem obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 • Ulice Marrakeszu

  Marrakesz – Czerwone Miasto

  W południowej części Maroka, na przedgórzu Atlasu Wysokiego, na wysokości 465 m n.p.m., położony jest Marrakesz – jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miast kraju.

 • Meczet Kutubijja w Marrakeszu

  Meczet Kutubijja w Marrakeszu

  Marrakesz słusznie uznawany jest za centrum kulturalne całego Maroka, choć nie jest on przecież stolicą państwa. W mieście tym znajduje się wiele godnych uwagi zabytków, do których niewątpliwie należy zaliczyć przepiękne, okazałe meczety o minaretach sięgających wręcz ku nieboskłonom.

 • Meczet Kutubijja w Marrakeszu

  Meczet Kutubijja w Marrakeszu

  Meczet Kutubijja to najważniejszy zabytek Marrakeszu, a zarazem punkt orientacyjny miasta.

 • Plac Dżemaa el-Fna o zachodzie słońca

  Medyna w Marrakeszu

  To właśnie medyna przyciąga rzesze turystów z całego świata. Jest to zabytkowa część miasta otoczona wysokimi czerwonymi murami, w której zobaczymy wspaniałe budowle, skosztujemy prawdziwego tażina, napijemy się soku z pomarańczy oraz zrobimy zakupy.

 • Plac Dżemaa El-Fna

  Plac Dżemaa El-Fna w Marrakeszu

  Dżemaa El-Fna to wspaniały plac w samym sercu miasta, na którym skupia się rozrywkowe i towarzyskie życie Marrakeszu. Miejsce to pochwalić się może niebanalną historią: przez setki lat przez „Plac Straceńców”, jak bywa nazywany Dżemaa El-Fna, przewinęły się całe rzesze kupców, rolników, złodziei i niewolników.

 • Stoisko z sokami pomarańczowymi, Marrakesz

  Suk w Marrakeszu

  Miejscem, które odwiedza w Marrakeszu każdy turysta są souki. Kuszą kolorami, zachęcają zapachami, imponują wielkością. Przychodząc tu warto zaopatrzyć się w kilka godzin wolnego czasu, trochę pieniędzy i całą masę cierpliwości. Souk w Marrakeszu to bez wątpienia miejsce niezwykłe.

 • Stara garbarnia w Marrakeszu

  Top 10 miejsc, które warto zobaczyć w Marrakeszu

  Marrakesz– kulturowo-historyczna stolica Maroka. Mówi się, że kto tu nie był, to nie widział prawdziwego Maroka. Znajduje się tu wiele zabytków i miejsc wartych zobaczenia. Które z nich powinniśmy koniecznie odwiedzić?

 • Ogród Majorelle

  Zielone serce Marrakeszu – ogród Majorelle

  Jednym z najczęściej odwiedzanych i z pewnością najbardziej zielonych miejsc w Marrakeszu jest Ogród Majorelle. To zachwycające miejsce znajduje się w samym sercu czerwonego miasta. Ogród chociaż stworzony 100 lat temu, nadal zachwyca.