Kultura współczesna

 • Gra o tron

  "Gra o tron" w Maroku

  Maroko to kraj chętnie wybierany na plan zdjęciowy przez twórców filmowych i telewizyjnych z całego świata, a to za sprawą przepięknych plenerów i ciekawej architektury. Nakręcono tu już wiele filmów i seriali. Jednym z nich jest „Gra o tron” – serial, który podbił serca widzów na całym świecie.

 • Plac Djemaa el-Fna

  „W stronę Marrakeszu” – film, który warto obejrzeć

  Miłośnicy kina i Maroka koniecznie powinni obejrzeć ten film. „W stronę Marrakeszu” („Hideous Kinky”) to nie jest nowość, która dopiero weszła do kin. Film został nakręcony w 1998 roku w Maroku, ale wciąż zachwyca…

 • Narty w Maroku

  Afrykańskie stoki narciarskie

  Narty w egzotycznej scenerii? W Maroku to możliwe!

 • Góry Atlas

  Filmy, które kręcono w Maroku

  Maroko to ekscytujący, tętniący życiem i pełen kontrastów kraj. Piękne widoki i krajobrazy, od wspaniałych łańcuchów górskich po gorące piaski pustyni, zachwycają nie tylko turystów…

 • Widok na Marrakesz

  Powieści z Marokiem w tle

  Gdy kolejny wyjazd do słonecznego Maroka nie jest możliwy, warto sięgnąć po jedną z licznych książkowych pozycji, w których akcja toczy się właśnie w tym kraju. Poniżej przedstawiamy garść powieści z Marokiem w tle.

 • Atlas Studios

  Wytwórnia filmowa Atlas Studios

  Warzazat (Ouarzazate) to malowniczo położone marokańskie miasto,ulokowane pomiędzy górami Atlasu Wysokiego i Antyatlasu. Być może właśnie za sprawą wspaniałych krajobrazów powstała tutaj największa na świecie wytwórnia filmowa.

 • Znani Marokańczycy

  Znani Marokańczycy

  Magiczne Maroko jest krajem o bogatej kulturze i cywilizacji. Jest również krajem wybitnych ludzi, znanych nie tylko w jego granicach, ale i na całym świecie. Genialni liderzy w różnych dyscyplinach, bohaterowie wojny, wybitni pisarze i poeci, wysoko oceniani artyści… po prostu niezwykłe osoby, które łączy jedna wspólna cecha – charyzma (i oczywiście marokańskie korzenie).