Historia i polityka

 • Orędzie króla Maroka

  12 rocznica rządów Mohammeda VI

  Jego Wysokość król Maroka Mohammed VI wystąpił niedawno w Tangerze z przemówieniem do narodu. Okazją była 12 rocznica jego wstąpienia na tron.

 • Archeologia Maroka

  Archeologia Maroka

  Historia pierwszych ludzkich osad na terenie Maroka sięga pradawnych czasów paleolitu. Ze względów archeologicznych szczególnie interesujący jest okres pierwszych osad fenickich i dotarcia do Maroka kultury romańskiej. Jednak w ostatnich latach Maroko słynie nie tylko wśród archeologów ale także paleontologów. Terenem szczególnie bogatym w wykopaliska są góry Atlasu.

 • Historia Maroka

  Historia Maroka

  Tereny dzisiejszego Maroka zostały zasiedlone przez plemiona Berberów ok. 2 tysiące lat p.n.e. Począwszy od XII w. p.n.e. Fenicjanie zaczęli zakładać na wybrzeżu swoje pierwsze placówki handlowe; wśród nich również Kartaginę na terenie dzisiejszej Tunezji.

 • Król Maroka

  Król Maroka – Muhammad VI

  W hotelach, restauracjach, sklepach, nawet na fasadach budynków dostrzec można portrety i fotografie króla Maroka – Muhammada VI. Marokańczycy darzą go dużym szacunkiem chociaż często wzbudza wiele kontrowersji.

 • Flaga i godło Maroka

  Maroko – flaga i godło

  Flaga Maroka jest ciemnoczerwona (kolor ten symbolizuje szarifów, czyli władców Mekki) z umieszoną pośrodku zieloną pieczęcią Salomona, czyli pięcioramienną gwiazdą.

 • Przewodnik po Maroku

  Maroko – między morzem a pustynią...

  Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Al-Mamlakah al-Maghribiyyah. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się pewien malowniczy kraj północno-zachodniej Afryki, bardziej znany jako Maroko lub oficjalnie – Królestwo Maroka.