Film

 • Gra o tron

  "Gra o tron" w Maroku

  Maroko to kraj chętnie wybierany na plan zdjęciowy przez twórców filmowych i telewizyjnych z całego świata, a to za sprawą przepięknych plenerów i ciekawej architektury. Nakręcono tu już wiele filmów i seriali. Jednym z nich jest „Gra o tron” – serial, który podbił serca widzów na całym świecie.

 • James Bond w Maroku

  „Spectre”, czyli James Bond w Maroku

  26 października 2015 roku miała miejsce premiera najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda – „Spectre”. Ciekawostką jest, że zdjęcia do filmu zostały nakręcone między innymi w Maroku.

 • Plac Djemaa el-Fna

  „W stronę Marrakeszu” – film, który warto obejrzeć

  Miłośnicy kina i Maroka koniecznie powinni obejrzeć ten film. „W stronę Marrakeszu” („Hideous Kinky”) to nie jest nowość, która dopiero weszła do kin. Film został nakręcony w 1998 roku w Maroku, ale wciąż zachwyca…

 • Góry Atlas

  Filmy, które kręcono w Maroku

  Maroko to ekscytujący, tętniący życiem i pełen kontrastów kraj. Piękne widoki i krajobrazy, od wspaniałych łańcuchów górskich po gorące piaski pustyni, zachwycają nie tylko turystów…

 • Atlas Studios

  Wytwórnia filmowa Atlas Studios

  Warzazat (Ouarzazate) to malowniczo położone marokańskie miasto,ulokowane pomiędzy górami Atlasu Wysokiego i Antyatlasu. Być może właśnie za sprawą wspaniałych krajobrazów powstała tutaj największa na świecie wytwórnia filmowa.

 • Festiwal Filmowy w Marrakeszu

  XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Marrakeszu

  W Marrakeszu trwa obecnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To już XV edycja tego konkursu. Festiwal odbywa się zawsze pod koniec roku. W tym roku data tego wydarzenia przypadła na 4-12 grudnia.