Wszystko, co musisz wiedzieć o Fezie

 • Festiwal Muzyki Sakralnej cieszy się dużym powodzeniem

  23. Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie

  W dniach 12-20 maja, w Fezie, odbędzie się już po raz 23. Festiwal Muzyki Sakralnej (Fez Sacred Music Festival). Na scenach wystąpią artyści z całego świata. Jest to jeden z najpopularniejszych festiwali w Maroku, każdego roku odwiedzany przez licznych miłośników muzyki.

 • Pałac Królewski w Fezie

  Fez – jedno z czterech królewskich miast

  Fez jest trzecim co do wielkości miastem Maroka i najstarszym z czterech miast królewskich (Fez, Marrakesz, Meknès, Rabat). Jest też, po założeniu uniwersytetu Qairawiyin, ważnym centrum duchowym kraju.

 • Garbarnia skór w Fez

  Garbarnie skór w Fezie

  Wielu turystów podczas wizyty w Maroku decyduje się na zakup skór. Te najlepszej jakości wytwarzane są w Fezie. Jak się je robi i co mają w sobie takiego, że cieszą się tak dużą popularnością?

 • Budynek Dar Batha Museum

  Muzeum Dar Batha w Fezie

  Wspaniały hiszpańsko-mauretański pałac Dar Batha położony jest na obszarze między starym (Fes el-Bali) a nowym (Fes el-Dżdid) Fezem. Budynek, mieszczący bezcenne zbytki marokańskiego rzemiosła, otoczony jest malowniczymi ogrodami.

 • Medina w Fezie

  Top 8 atrakcji w Fezie

  Fez jest jednym z najpiękniejszych miast w Maroku. Co każdy odwiedzający powinien tu zobaczyć? Podpowiadamy! Poniżej lista 8 najpiękniejszych i najciekawszych miejsc oraz zabytków w Fezie.