Maroko Fez – najciekawsze atrakcje

 • Garbarnia skór w Fez

  Garbarnie skór w Fezie

  Wielu turystów podczas wizyty w Maroku decyduje się na zakup skór. Te najlepszej jakości wytwarzane są w Fezie. Jak się je robi i co mają w sobie takiego, że cieszą się tak dużą popularnością?

 • Bazary w Maroku

  Marokańskie bazary

  Orientalny czar Maroka najpełniej można odczuć snując się pomiędzy stoiskami na bazarach. Feeria barw i aromatów mami i kusi turystów. Dla zagranicznych przybyszy jest to prawdziwa uczta dla zmysłów. Oprócz kolorowych i wonnych przypraw, niezliczonej ilości błyszczącej biżuterii, delikatnych i pięknie zdobionych dżelab oraz baboosh’y można tu kupić naturalne kosmetyki oraz amulety, takie jak suszone żaby czy starte na proch igły jeżozwierzy.

 • Muzeum Dar Batha w Fezie

  Muzeum Dar Batha w Fezie

  W Maroku znajduje się wiele godnych uwagi muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Dar Batha w Fezie.

 • Budynek Dar Batha Museum

  Muzeum Dar Batha w Fezie

  Wspaniały hiszpańsko-mauretański pałac Dar Batha położony jest na obszarze między starym (Fes el-Bali) a nowym (Fes el-Dżdid) Fezem. Budynek, mieszczący bezcenne zbytki marokańskiego rzemiosła, otoczony jest malowniczymi ogrodami.

 • Medina w Fezie

  Top 8 atrakcji w Fezie

  Fez jest jednym z najpiękniejszych miast w Maroku. Co każdy odwiedzający powinien tu zobaczyć? Podpowiadamy! Poniżej lista 8 najpiękniejszych i najciekawszych miejsc oraz zabytków w Fezie.