Dania wegetariańskie

 • Marokańska zupa harira

  Harira, najpyszniejsza z marokańskich zup

  Harira jest tradycyjną gęstą zupą Marokańską, znaną i serwowaną także w Algierii. Tradycyjnie jadło się ją podczas Ramadanu, jednak obecnie podawana jest w restauracjach przez cały rok.

 • Harissa - pasta z papryki

  Harissa – aromatyczna pasta

  Maroko kojarzy nam się z aromatyczną kuchnią, pełną wyrazistych i… pikantnych smaków. Tej ostrości dodaje harissa – czerwony skarb wielu arabskich krajów.

 • Kuskus w kuchni marokańskiej

  Kuskus po marokańsku

  Kuskus jest potrawą charakterystyczną nie tylko dla Maroka, ale dla całej północnej Afryki. Nazwa kuskus pochodzi od arabskiego słowa „kaskasa”, które oznacza: „tłuc, rozbijać”. Związane jest to z tradycyjnym sposobem wytwarzania tej wyjątkowej potrawy.

 • Kiszone cytryny z Maroka

  Marokańskie kiszone cytryny

  Czy wiesz, że bardzo popularnym w Maroko przetworem są kiszone cytryny? W Polsce nie umiemy sobie wyobrazić piwnicy bez kiszonych ogórków czy kapusty, Marokańczycy zaś zapełniają spiżarnie wekowanymi kwaszonymi cytrynami! Czy w naszym kraju cytryny w postaci kiszonej mogłyby zdobyć serca gospodyń domowych?

 • Dania wegetariańskie w Maroku

  Potrawy wegetariańskie w Maroku

  Większość marokańskich potraw ugotowanych jest na bazie mięsa. Królują tu ryby i owoce morza, kurczak, wołowina. Wegetarianie nie powinni się jednak zrażać! W restauracyjnym menu z pewnością każdy znajdzie przynajmniej jedno danie bez mięsa.