Agadir

 • Widok na Kazbę

  Agadir – idealne miejsce dla całej rodziny

  Mówi się, że Maroko jest krajem zachodzącego słońca. Na pewno jedne z najpiękniejszych zachodów słońca można w tym kraju oglądać w Agadirze. A każdego roku jest ku temu ok. 300 okazji, ponieważ średnio tyle dni w roku w Agadirze świeci słońce.

 • Suk w Agadirze

  Darmowe atrakcje w Agadirze

  Agadir to najpopularniejszy marokański kurort. Stąd blisko do Marrakeszu i Essaouiry. W samym mieście również znajduje się kilka ciekawych i co ważne, darmowych, atrakcji, które umilą nam pobyt w tym niezwykłym kraju.

 • Kozy na drzewie

  Kozy na drzewie w okolicach Agadiru

  Drzewa arganowe są prawdziwym dobrodziejstwem południowych regionów Maroka. To gatunek endemiczny, czyli nie występujący w żadnym innym miejscu na świecie. Drogocenny olej pozyskiwany z owoców tego drzewa sprzyja rozwojowi ekonomii ziem zamieszkanych przez Berberów.

 • Mini zoo w Agadirze

  Mini zoo w Agadirze

  Agadir to nie tylko szerokie, piaszczyste plaże czy tętniący życiem suk. Jest to miasto pełne atrakcji. Jednym z miejsc, które szczególnie warto odwiedzić jest Vallee des Oiseaux, czyli mini zoo.

 • Pobyt w Agadirze - jak zaplanować?

  Organizacja pobytu w Agadirze

  Jeśli nie zamierzamy spędzić naszego długo wyczekiwanego urlopu tylko na plaży, warto zastanowić się, co chcielibyśmy zobaczyć w Agadirze. Dzięki skarbnicy wiedzy jaką jest Internet, dowiemy się o najpopularniejszych atrakcjach, cudownych zabytkach czy najlepszych miejscach na zakupy.

 • Owoce morza, krewetki

  Owoce morza w Agadirze

  Najlepszych świeżych ryb i owoców morza skosztujemy w restauracjach przy wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Agadirze.

 • Plaża w Agadirze

  Plaże Agadiru

  Agadirmoże poszczycić się szerokimi, piaszczystymi plażami wokół których skoncentrowane są największe hotele. Jest to idealne miejsce zarówno dla młodych par jak i rodzin z dziećmi.

 • Turystyka w Agadirze

  Popularność Agadiru maleje

  Agadir to jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast w Maroku. Do niedawna turyści głównie tutaj przyjeżdżali spędzać swój urlop. Statystyki pokazują jednak, że Agadir traci na popularności. Dlaczego?

 • Błękitne łodzie w As-Sawira

  Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży

  Nie ma przepisu na idealną wycieczkę do wybranego zakątka świata. Każdy z nas ma swój sposób na to, by zobaczyć jak najwięcej, by być usatysfakcjonowanym z podróży, by mieć jak najlepsze wspomnienia. O swojej wycieczce do Maroka postanowiła opowiedzieć nam nasza czytelniczka Małgosia.

 • Sprzedawca opuncji, Agadir

  Zakupy w Agadirze

  Nieodłącznym punktem pobytu w Agadirze są zakupy. Mowa tu nie tylko o pamiątkach, ale także napojach czy jedzeniu. Co i gdzie warto kupić w Agadirze? Podpowiadamy!