Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę, wyśmienitą kuchnię, piękne zabytki i gościnność mieszkańców. Dużą rolę odgrywa również cena. Biura podróży oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych?

Bezpieczeństwo w Maroku

Maroko uważane jest za bezpieczny i przyjazny turystom kraj, ale nie można wykluczyć zagrożenia zamachem terrorystycznym. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżą, zwłaszcza w przygraniczne regiony Maroka. Zaleca również unikanie zgromadzeń w miejscach publicznych. W każdym miejscu należy zachować wzmożoną ostrożność.

Przed podróżą warto śledzić informacje umieszczane na stronie MSZ.

Maroko – cena wycieczki 2016

Ceny wycieczek w biurach podróży w ciągu ostatnich lat znacznie spadły w dół, dzięki czemu więcej osób może sobie pozwolić na wakacje w Maroku. Za tygodniowy pobyt w Agadirze w sezonie wakacyjnym zapłacimy około 2 tys. zł. od osoby. Jeszcze mniej wyniesie nas opcja last minute, gdy wylot ma się odbyć za kilka dni.

Ceny w Maroku

Ceny w Maroku są bardzo przystępne. Na bazarach oczywiście obowiązuje zasada targowania się i często zdarza się, że pomimo długich negocjacji i, jakby się mogło wydawać, bardzo atrakcyjnej ceny – i tak przepłacamy. Osoby, które nie lubią i nie potrafią się targować, mogą wybrać się do sklepu, gdzie ceny już są.

Maroko | Mieszkanka błękitnego miasta Szefszawan
Maroko | Mieszkanka błękitnego miasta Szefszawan (by kleinstadtgross )

Jeśli chodzi o zakupowe szaleństwo, Maroko pod tym względem jest wciąż idealne.

Maroko – pogoda

Jeśli głównym kryterium wyboru wycieczki na 2016 rok jest słoneczna pogoda – Maroko oczywiście wpisuje się w nie idealnie. Lata są zawsze suche i gorące, zwłaszcza w głębi kraju.

Większość turystów wybiera Agadir – tam możemy spotkać się z częstymi mgłami, ale nie przeszkadzają one w plażowaniu. Jest gorąco i duszno, ale wiatr wiejący znad Atlantyku sprawia, że jest znacznie przyjemniej.
Może więc tak: Jeśli jednak źle znosimy wysokie temperatury, zwiedzanie Marrakeszu czy Casablanki w 40 stopniowym upale raczej nie będzie dobrym pomysłem. W takiej sytuacji lepiej wybrać inny termin podróży do Maroka, gdy nieco się ochłodzi.

Luksus kontra ubóstwo

Maroko jest krajem biednym. Luksusowe hotele stykają się z biednymi kamienicami. Na ulicach jest wielu żebraków, kalek, proszących o słodycze dzieci. Dla wielu turystów rzeczywistość marokańska jest przytłaczająca i nawet piękne krajobrazy czy ciekawe zabytki nie pozwolą zapomnieć o tych ludziach. Wszystkim nie można pomóc, stąd ta bezradność.

W Maroku zagraniczni turyści traktowani są jak „skarbonki”, kojarzeni są z luksusem i uważani za ludzi, których na wszystko stać.

Maroko | As Sawira, Maroko
Maroko | As Sawira, Maroko (by daverugby83 )

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Maroko jesienią Maroko jesienią
Większość z nas podróżuje w okresie letnim, najczęściej w lipcu i sierpniu. Maroko o tej porze roku jest upalne, tłoczne...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy