Maroko to wspaniałe góry, słoneczne plaże, niesamowite zabytki oraz przepyszna kuchnia. Im lepiej poznamy ten kolorowy kraj, tym odkryjemy więcej miejsc, do których z pewnością będziemy chcieli powrócić.

Maroko ? cud natury

Maroko to nie tylko miasta pełne cudownych zabytków i tętniących życiem bazarów, ale i wspaniałe cuda natury, które cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów.

Do siedmiu cudów natury w Maroku należą: Przełęcz Tizi n’Test, Dolina Dades, Wodospady Ouzoud, Dżabal Tubkal, Sahara, Pasmo Rif oraz Kelaa M’Guna. Bez wątpienia warto zobaczyć każde z nich.

Rabat – czar stolicy

Rabat jest miejscem obowiązkowym zarówno dla miłośników zwiedzania jak i beztroskiego wylegiwania się na plaży. Znajdziemy tu zarówno Wieżę Hassana jak i tętniące życiem bary u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego.

Rabat pochwalić się może niezwykle ciekawą historią. Bogatą przeszłość stolicy odnajdziemy w miejskiej zabudowie.

Ciekawostką jest, że Rabat jest jednym z najczystszych miast w Maroku.

Maroko | Maroko położone jest pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym
Maroko | Maroko położone jest pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, a Morzem Śródziemnym (by usadifranci )

Marrakesz – najbardziej afrykańskie miasto

Najpiękniejsze miasto w Maroku? Oczywiście Marrakesz! Niepowtarzalna, orientalna atmosfera miasta każdego roku przyciąga rzesze turystów.

Sercem miasta jest Dżemaa El-Fna. Jest to wspaniały plac na którym skupia się życie Marrakeszu. Jednym z zabytków, które koniecznie musimy zobaczyć jest meczet Kutubia, pochodzący z XII wieku.

Marrakesz jest najbardziej afrykańskim miastem w Maroku.

Egzotyczny smak Afryki

Kuchnia marokańska jest typową kuchnią arabską, ale zauważymy w niej wpływy beduińskie czy francuskie.

Jedną z tradycyjnych potraw jest Tadżin. Wszyscy goście jedzą ją z jednego naczynia. Warto też spróbować pastilli – mięsnego placka, hariri – najpyszniejszej marokańskiej zupy oraz kiszonych cytryn. Nieodłącznym elementem kuchni Maroka jest też berber whisky, która wbrew pozorom nie jest alkoholem, ale…herbatą.

Marokańskie wybrzeże

Maroko położone jest pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym. Gwarantuje to nie tylko wspaniały krajobraz, ale i niezapomniane atrakcje.

Jest to idealne miejsce na spróbowanie swoich sił w surfingu. Jeśli marzy nam się błogie lenistwo na plaży, warto wybrać się do Rabatu, As-Sawiry, Asilah czy Agadiru.

Wody Maroka tętnią życiem. Występują tu liczne gatunki ryb, np.: tuńczyki, leszcze morskie, mieczniki, węgorze czy cafale. Można tu także spotkać ośmiornice, jeżowce a także wiele gatunków skorupiaków.

Maroko | Mauzoleum Muhammada V, Rabat
Maroko | Mauzoleum Muhammada V, Rabat (by jadis1958 )

Maroko | Mieszkaniec Agadiru
Maroko | Mieszkaniec Agadiru (by flexarorion )

Zainteresują Cię również

Maroko zimą Maroko zimą
Wiosną, latem, jesienią czy zimą? O jakiej porze roku najlepiej odwiedzić Maroko? Większość osób na pewno odpowie, że...
Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży
Nie ma przepisu na idealną wycieczkę do wybranego zakątka świata. Każdy z nas ma swój sposób na to, by zobaczyć jak...
Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy