Czasopisma i portale podróżnicze rok rocznie organizują rankingi, które prezentują czytelnikom najlepsze turystyczne wybory minionego roku. Popularny amerykański magazyn Condé Nast Traveler nie okazał się wyjątkiem i opublikował na swych łamach Readers’ Choice Awards 2012, czyli wyróżnienia przyznawane przez swoich czytelników.

Nagroda czytelników

Głosowano na najlepsze miasta, wyspy, hotele i kompleksy wypoczynkowe oraz rejsy wycieczkowe i linie lotnicze. W budowaniu rankingów wzięło udział 46476 czytelników, wybierając 1306 godnych uwagi miejsc. Niektóre listy Top są ogólnoświatowe, inne dotyczą poszczególnych rejonów świata.

W tym prestiżowym konkursie nie mogło oczywiście zabraknąć Maroka, a pojawiło się ono w następujących kategoriach: Top 15 hoteli w Afryce (Top 15 Hotels in Africa) i Top 5 afrykańskich miast (Top 5 Cities in Africa).

Najpiękniejsze miasta Afryki

Na liście Top 5 afrykańskich miast zagościły aż dwie marokańskie perełki: Marrakesz – na miejscu 3. i Fez – na miejscu 4.

Pełna lista wyglądała następująco:

1.    Kapsztad (Republika Południowej Afryki)
2.    Knysna (Republika Południowej Afryki)
3.    Marrakesz (Maroko)
4.    Fez (Maroko)
5.    Kair (Egipt)

Maroko | Marrakesz – trzecie najpiękniejsze miasto Afryki, według czytelników Condé Nast Traveler
Maroko | Marrakesz – trzecie najpiękniejsze miasto Afryki, według czytelników Condé Nast Traveler (by kodok )

Najlepsze hotele Afryki

W?ród najlepszych hoteli Afryki, wyró?niono La Mamounia w Marrakeszu. Hotel ulokowa? si? na wysokiej trzeciej pozycji. Wyprzedzi?y go dwa hotele z Kapsztadu: Twelve Apostles Hotel and Spa oraz Cape Grace.

Wyróżniony hotel La Mamounia znajduje się na terenie starej medyny Marrakeszu w odległości zaledwie 5 minut od popularnego placu Dżemaa El-Fna. Tutejsze wnętrza zachwycają zdobieniami z kutego żelaza, płytek oraz wytwornych tynków i ręcznych malowideł ściennych. W oknach widnieją tradycyjne muszaraby (ang. mashrabiya), a łazienki (choć są bardzo małe) zachwycają marmurami. Turyści docenili także tutejsze królewskie śniadania i specjały kuchni francuskiej.

Coś dla miłośników architektury

Warto wspomnieć, że także w jednym z artykułów na łamach pisma Condé Nast Traveler Marrakesz znalazł się wśród 14 miast uznanych za najlepszy wybór dla miłośników architektury.

Miasto zostało uznane za perełkę architektury mauretańskiej. Szczególną uwagą obdarzono riady – "tradycyjne domy mieszkalne lub pałace z wewnętrznymi dziedzińcami, ogrodami i świetlikami w dachu. Owe świetliki i brak okien na wysokości ulicy cechują islamskie wzornictwo, w dużej mierze skupione na dbałości o sferę prywatną. Jeśli dodamy do tego wspaniałe meczety i minarety, zyskamy wspaniały wgląd w mauretańską sztukę budowlaną na przestrzeni XII-XVII wieku".

Maroko | Na liście Top 5 miast Afryki tuż za Marrakeszem ulokował się Fez (4. miejsce w rankingu Condé Nast Traveler)
Maroko | Na liście Top 5 miast Afryki tuż za Marrakeszem ulokował się Fez (4. miejsce w rankingu Condé Nast Traveler) (by t-o-n-y )

Maroko | La Mamounia w Marrakeszu jednym z trzech najlepszych Hoteli Afryki
Maroko | La Mamounia w Marrakeszu jednym z trzech najlepszych Hoteli Afryki (by martinvars )

Maroko | Zachwycające wnętrza hotelu La Mamounia
Maroko | Zachwycające wnętrza hotelu La Mamounia (by martinvars )

Źródło inspiracji: Condé Nast Traveler

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy