Każdy, komu marzy się egzotyczny urlop w ciepłym kraju o bogatej historii, barwnej tradycji i z mnóstwem atrakcji, powinien rozważyć w swoich wycieczkowych planach Maroko. Dlaczego Maroko? Ten północnoafrykański kraj coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami, jak Egipt czy Tunezja.

Wakacyjne Top 10 w Maroku

Wakacje w Maroku to strzał w 10, można przekonać się o tym przeglądając nasze listy TOP 10:

Maroko to przede wszystkim bajeczne miasta, w których zatrzymał się czas – coś dla miłośników zwiedzania. Fez, Marrakesz, Casablanca, to tylko wstęp do tej wspaniałej przygody.

Z pewnością zainteresują nas także gwarne i barwne marokańskie bazary, na których kupimy każdą potrzebną oraz oczywiście mnóstwo zupełnie niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji przejdziemy intensywny kurs umiejętności negocjacyjnych i poznamy nowe techniki sprzedaży (np. kuszenie herbatką).

Zmęczeni zwiedzaniem odpocząć możemy na marokańskim wybrzeżu w świetnie zorganizowanych kurortach wakacyjnych i na pięknych plażach Oceanu Atlantyckiego, np. w Agadirze, Asili czy As-Sawirze.

Maroko | Maroko coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami jak Egipt czy Tunezja
Maroko | Maroko coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami jak Egipt czy Tunezja (by Maneula )

Osobnym rozdziałem naszej marokańskiej przygody będzie degustacja lokalnej kuchni. Berber whisky czy  tadżin to tylko jedne z licznych egzotycznych nazw, które po wizycie w Maroku nie będą stanowiły dla nas tajemnicy, a jedynie miłe (pyszne?) wspomnienie.

Barwna marokańska kultura zachwycać będzie turystów na każdym kroku. Właściwie nie trzeba jej szukać, gdyż wszelkie tradycje doskonale radzą sobie we współczesnym państwie: na targach spotkamy zaklinaczy węży i opowiadaczy baśni, z restauracji dobiegną nas dźwięki marokańskiej muzyki, szukając zaś relaksu i chwili zapomnienia z pewnością trafimy do hammamu.

Maroko to także wspaniała okazja to stanięcia oko w oko z potęgą pustyni, którą najlepiej poznaje się na grzebiecie wielbłąda.

Maroko | Wakacje w Maroku to strzał w 10, można przekonać się o tym przeglądając nasze listy TOP 10
Maroko | Wakacje w Maroku to strzał w 10! Można się o tym przekonać przeglądając nasze listy TOP 10 (by iabusa )

Zainteresują Cię również

Maroko zimą Maroko zimą
Wiosną, latem, jesienią czy zimą? O jakiej porze roku najlepiej odwiedzić Maroko? Większość osób na pewno odpowie, że...
Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży Twój własny przepis na Maroko – relacja z podróży
Nie ma przepisu na idealną wycieczkę do wybranego zakątka świata. Każdy z nas ma swój sposób na to, by zobaczyć jak...
Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy