RMF Morocco Challenge, pierwszy polski rajd po pustyniach Maroka, zakończył się przed kilkoma dniami. Wśród uczestników znaleźli się między innymi: Anna Dereszowska, Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z BlueCafe, Piotr Zelt oraz Iza Małysz. Kierowcy rywalizowali na marokańskich pustkowiach od 21 do 30 października. Trasa rajdu - 2,5 tys. kilometrów nie dla wszystkich okazała się do pokonania. Do mety szczęśliwie dotarło 29 załóg, startowało - 40.

Polacy na maroka?skich szlakach...

Na gorących piaskach marokańskiej pustyni rywalizowali ze sobą kierowcy zawodowi, amatorzy oraz gwiazdy polskiego kina czy muzyki, razem – około 150 uczestników, wraz z obsługą techniczną. W ramach pilnego przygotowania do rajdu Dakar walczył tam także Adam Małysz w Pajero, bowiem na tej samej trasie, wystartował równolegle Narodowy Trening na Pustyni, w ramach przygotowań do rajdu Dakar. Start i metę RMF FM Morroco Challenge stanowił port w Nadorze. Każdego dnia zawodnicy mieli za zadanie pokonać około 200 km, cała trasa była podzielona na etapy i odcinki specjalne.

Zgoda i wsparcie ambasady Marokańskiej pozwoliły organizatorom udostępnić uczestnikom rajdu zróżnicowane tereny, zarówno kamieniste, jak i pustynne, piaszczyste. Wysokie wydmy malowniczej marokańskiej pustyni były nie lada wyzwaniem oraz prawdziwą próbą sprawdzenia swoich sił i umiejętności.

Ostatni etap rajdu prowadził przez góry Atlas, gdzie na zawodników czekało ponad 500 kilometrów (w tym 300 km odcinków specjalnych) krętych górskich dróg i tych prowadzących przez kamienistą pustynię. Zdarzały się także odcinki bardzo strome, na których pasażerowie auta musieli wysiadać aby auto pokonało wysoki podjazd.

Maroko |  Wśród kierowców rywalizujących na bezdrożach marokańskich trasą RMF Morocco Challenge byli motocykliści, quadowcy i kierujący sportowymi autami osobowymi z całej Polski.
Maroko | Wśród kierowców rywalizujących na bezdrożach marokańskich trasą RMF Morocco Challenge byli motocykliści, quadowcy i kierujący sportowymi autami osobowymi z całej Polski. (by jeremysalmon )

Maroko | Motorem przez ulice Marrakeszu
Maroko | Motorem przez ulice Marrakeszu (by xoan )

Zainteresują Cię również

Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze Salony piękności w Fezie zyskują nowe oblicze
W Fezie planowane są pewne zmiany dotyczące funkcjonowania tamtejszych salonów piękności – dla wielu dość kontrowersyjne...
Maroko i zachorowania na depresję Maroko i zachorowania na depresję
Depresja stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wg Światowej Organizacji Zdrowia...
Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku? Czy warto jechać do Maroka latem 2019 roku?
Maroko od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Lubimy ten kraj za słoneczną pogodę,...

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 10 znaków
warunki użytkowania.
  • Brak komentarzy