Jadalne pamiątki z Maroka

Najpiękniejszą pamiątką z każdej podróży są oczywiście wspomnienia i cała masa zdjęć, ale często też rzeczy kupione w lokalnych sklepach. Jeśli nie przekonują nas magnesy, figurki czy pocztówki, warto zastanowić się nad produktami spożywczymi, które podczas uczty w kuchni przypomną nam Maroko.

Pamiątki z Maroka

Maroko to magiczny kraj położony pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą. Nieważne jak zaplanujemy sobie wakacje – każdy z nas będzie chciał przywieźć z tej podróży pamiątkę, która zawsze będzie nam przypominała o tym wspaniałym miejscu.

Zakupy i ceny w Maroku

Według standardów europejskich Maroko uchodzi za kraj niskich cen, chociaż w porównaniu z innymi krajami afrykańskimi, towary i usługi są tu stosunkowo drogie. Ceny w Maroku są wyższe niż w Egipcie, ale też znacznie niższe niż w niedalekiej Hiszpanii.

Zakupy w Maroku - jak nie przepłacić?

Choć marokańskie bazary jako zjawisko kulturowe są wspaniałą atrakcją, nie oznacza to, że wszystkie nasze zakupy w czasie podróży musimy realizować właśnie w tych miejscach. Warto zainteresować się chociażby ofertą marokańskich supermarketów, a wizytę na bazarze potraktować jako podróżniczą ciekawostkę.

Bazary w Maroku

Orientalny czar Maroka najpełniej można odczuć snując się pomiędzy stoiskami na bazarach. Feeria barw i aromatów mami i kusi turystów. Dla zagranicznych przybyszy jest to prawdziwa uczta dla zmysłów. Oprócz kolorowych i wonnych przypraw, niezliczonej ilości błyszczącej biżuterii, delikatnych i pięknie zdobionych dżelab oraz baboosh’y można tu kupić naturalne kosmetyki oraz amulety, takie jak suszone żaby czy starte na proch igły jeżozwierzy.

Lista pamiątek

Planując podróż do Maroka, warto zastanowić się nad wydatkami. Oprócz wycieczek fakultatywnych czy posiłków w restauracji z pewnością zdecydujemy się na zakup pamiątek. Aby nie kupować niepotrzebnych rzeczy lub o czymś nie zapomnieć możemy zrobić listę rzeczy, które chcielibyśmy przywieźć sobie oraz najbliższym.