10 miejsc, które musisz odwiedzić, aby poznać Maroko

Dżemaa El-FnaCzy jest takie drugie miejsce na ziemi, gdzie zbierają się zaklinacze węży, żonglerzy, fakirzy, sprzedawcy oryginalnych pamiątek i kuszących specjałów marokańskiej kuchni oraz sprytni kieszonkowcy? Na tłocznym i gwarnym placu Dżemaa El-Fna koncentruje się barwne życie uliczne Marrakeszu. (fot. by islandspice)
Czytaj więcej>>>

Meczet KutubijjaTo najważniejszy zabytek Marrakeszu, a zarazem punkt orientacyjny miasta. Możemy podziwiać przede wszystkim tutejszy imponujący minaret, mierzący ok. 70 m – wysokość wieży jest pięciokrotnością jej szerokości. Na placu wokół świątyni gromadzili się niegdyś sprzedawcy książek, co tłumaczy nazwę tej budowli. (fot. by tgraham)
Czytaj więcej>>>

Wydmy Erg SzebbiErg Chebbi to malowniczy obszar pustynny na południowym wschodzie Maroka. Znajdujące się tutaj wydmy należą do największych w kraju, trudno się więc dziwić, że turyści, a także ekipy filmowe odwiedzają je tłumnie. Tu także mieści się oaza Merzouga. (fot. by amerune)

Czytaj więcej>>>

Meczet Hassana II w CasablanceMeczet Hassana II to najpiękniejszy zabytek marokańskiej Casablanki. Jest to jeden z największych obiektów sakralnych na świecie i najwyższa budowla w Maroku – w głównej sali modlitewnej mieści się ponad 20 tysięcy wiernych, zaś przylegający do świątyni minaret mierzy 210 m. Z trzech stron Meczet Hassana II jest malowniczo otoczony wodami Oceanu Atlantyckiego. (fot. by rosino)
Czytaj więcej>>>

MeknesMeknes to przepiękne miasto o wyjątkowej atmosferze, nieco mniej popularne niż Marrakesz i Fez, ale z pewnością dorównujące im urokiem. Główne atrakcje miasta to klimatyczne medyny pełne barwnych suków oraz znajdujące się w okolicy świetnie zachowane ruiny rzymskiego bastionu Volubilis. Meknes śmiało można zwiedzać nawet bez przewodnika. (fot. by rosino)
Czytaj więcej>>>

As-SawiraAs-Sawira (Essaouira) to malownicze miasteczko, leżące u marokańskich wybrzeży Atlantyku. Bajeczną scenerię tworzą tu malowane na czerwono i niebiesko domy, obficie zdobione koszami kwiatów i błękitne fale oceanu rozbijające się o ruiny nabrzeżnej twierdzy.  As-Sawira była niegdyś mekką hipisów, a dziś jest gospodarzem wielu festiwali muzycznych. (fot. by chigley)
Czytaj więcej>>>

SzefszawanMalowniczo ulokowane w górskim krajobrazie pasma Rif, miasteczko Szafszawan (Szefszawan, Chefchaouen) zachwyca turystów niebanalną atmosferą. Jest tu niezwykle czysto, zimą czasem pada śnieg, a wśród klimatycznych, wąskich uliczek kryją się malowane na biało i niebiesko domy o artystycznie ukształtowanych kratownicach okien i pięknie zdobionych drzwiach i nadprożach. (fot. by jduvalphotographs)
Czytaj więcej>>>

Afrykańskie stoki narciarskieNarty w egzotycznej scenerii? W Maroku to możliwe! W górach Atlasu narciarze i snowboardziści poczują się jak w raju. W niektórych miejscach grube warstwy śniegu leżą tu przez większą część roku. Najpopularniejszymi schroniskami dla miłośników sportów zimowych są w Maroku Oukaïmeden, Mischliffen i Azrou. (fot. by fruey)
Czytaj więcej>>>

FezMuzeum rzemiosła i sztuki zdobniczej, znajdujące się w jednym z najpiękniejszych miast Maroka, to szansa na poznanie tego wspaniałego kraju z poziomu detali. Sale wystawowe mieszczą się w XIX-wiecznym hiszpańsko-mauretańskim pałacu. Po takim wstępie możemy śmiało przystąpić do zwiedzania dużych obiektów. (fot. by amerune)

Czytaj więcej>>>

AsilaAsila to nadmorskie miasteczko u atlantyckich wybrzeży Maroka, w okolicach Tangeru. Jest to popularny cel zamiejskich wypadów zarówno Marokańczyków, jak i turystów. Asila urzeka piaszczystymi plażami i malowniczymi promenadami, wzdłuż których tłoczą się drzewka cytrusowe i... kuszące zapachami rybne stragany. (fot. by jduvalphotographs)
Czytaj więcej>>>