Tagi: SportSurfing

Surfing cieszy się coraz większą popularnością. Według niektórych najlepszym krajem do uprawiania tego sportu jest właśnie Maroko. Jest to idealne miejsce zarówno dla doświadczonych surferów, jak i tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z tym sportem po raz pierwszy.

Maroko | Najlepszym okresem na surfing w Maroku są miesiące od listopada do marca
Maroko | Najlepszym okresem na surfing w Maroku są miesiące od listopada do marca (by avoulot )

Jeśli chcemy pojechać do Maroka jedynie w celu surfowania, najlepiej wybrać się w miesiącach od listopada do marca.

Marokańską stolicą surfingu jest Taghazout. Jest to niewielka wioska rybacka położona około 19 km od Agadiru. Przyjeżdżają tu amatorzy surfingu nie tylko z Europy, ale i z całej północnej Afryki.

22 km od Essaouiry – miasta wiatraków położone jest niewielkie miasteczko o nazwie Sidi Kaouki. W sezonie wieją tu bardzo silne wiatry. Jest to idealne miejsce do „stawiania” pierwszych kroków w surfingu.

Kolejnym popularnym miejscem wśród surferów jest Imsouane. Jest to niewielka miejscowość, znacznie różniąca się od innych, typowo turystycznych miejsc. Miasto nie zostało jeszcze opanowane przez rzesze turystów.

Jeśli marzy ci się wodne szaleństwo w Maroku wiedz, że do tego kraju lata wiele tanich linii lotniczych. Na miejscu możemy wypożyczyć sprzęt i znaleźć nocleg adekwatny dla naszej kieszeni.

Istnieje też opcja skorzystania z pomocy firm specjalizujących się w organizowaniu tego typu wyjazdów. Niektóre z nich oferują: nocleg w domku na plaży, wyżywienie, sprzęt, naukę surfowania, a także wycieczki. Polskie firmy organizują takie wypady już od 700 zł.

Maroko | Wybrzeże w Taghazout
Maroko | Wybrzeże w Taghazout (by 5lab )