Maroko jest krajem arabskim, w którym turyści mają niepowtarzalną okazję poznania tajników miejscowej kultury i religii. Goście z zagranicy powinni pamiętać przede wszystkim o odpowiednim ubraniu, szczególnie jeśli planują podróż w najbardziej restrykcyjne pod względem obyczajowości regiony kraju.

Maroko | Malownicze uliczki Maroka
Maroko | Malownicze uliczki Maroka (by zebulb)

Najlepszą porą na podróż do Maroka dla turystów nastawionych głównie na zwiedzanie w jest okres wiosenny, mniej więcej od marca do maja. Panujące wówczas dość łagodne temperatury czynią powszechny obowiązek zakrywania poszczególnych części ciała łatwiejszym do zrealizowania.

Wiosna jest okresem następującym tuż po porze deszczowej, kiedy to roślinność jest wyjątkowo bujna, a w powietrzu nie unosi się kurz, który jest wszechobecny chociażby latem.

Maroko | Tinejdad skąpany w upalnym słońcu
Maroko | Tinejdad skąpany w upalnym słońcu (by jadis1958)

Jeśli  wyjazd do Maroka podyktowany jest chęcią błogiego wypoczynku, przerywanego morskimi i słonecznymi kąpielami, najlepiej wybrać się tu latem. Polecanym kierunkiem turystycznym jest wówczas rejon wybrzeże, ponieważ w głębi Maroka panują trudne do zniesienia upały.

Przykładowo, do Marrakeszu można jechać nawet zimą, ponieważ panujące tam temperatury nadal będą bardzo wysokie. Wówczas trzeba jednak być przygotowany na znaczny spadek temperatury nocą (można solidnie zmarznąć).

Maroko | Marokańscy muzycy z Szelli
Maroko | Marokańscy muzycy z Szelli (by jadis1958)