Wiosną, latem, jesienią czy zimą? O jakiej porze roku najlepiej odwiedzić Maroko? Większość osób na pewno odpowie, że latem, my jednak zachęcimy do podróży miesiącach zimowych.

Maroko | Zimą Maroko też jest piękne…
Maroko | Zimą Maroko też jest piękne… (by juhe59 )

Nie taka zima straszna!

„Hu! hu! ha! Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!”

Tak pisała Maria Konopnicka, ale czy dotyczy to też Maroka? Czy tu również niezbędne będą ciepłe czapki i szaliki oraz puchowe kurtki? W niektórych miejscach oczywiście tak, ale o tym za chwilę.

Myśląc o Maroku przed oczami mamy palmy, popękaną od słońca ziemię i leżaki poustawiane na plaży. W końcu to afrykański kraj, a jak wiadomo, w Afryce jest zawsze ciepło. Otóż nie zawsze. Oczywiście zimy w Maroku są łagodne, ale średnie temperatury oscylują w granicach 10 stopni Celsjusza. Jaka to odmiana przy naszych 20 stopniowych mrozach, prawda?

Chociaż nie pokąpiemy się w Oceanie, nie poplażujemy, to na pewno nie wrócimy w Maroka zawiedzeni. Jest to idealna pora roku na zwiedzanie. Wysokie temperatury nie umożliwią nam godzinnych wędrówek po Marrakeszu, nie będziemy przepychać się pomiędzy innymi turystami. Najwięcej osób przyjeżdża bowiem w miesiącach letnich: czerwcu, lipcu i sierpniu.

Śnieg, słońce czy deszcz?

I śnieg, i słońce, i deszcz! Maroko potrafi zaskoczyć i choć to afrykański kraj, zimą pojedźmy tu na nartach!

Styczeń jest najbardziej deszczowym miesiącem, ale nie bójmy się. Gdy w Casablance pada, w Marrakeszu może być przyjemnie ciepło. Jeśli chcielibyśmy wygrzać kości, tu warto pomyśleć też nad Agadirem (temperatura zimą może sięgać nawet 20 stopni Celsjusza).

Maroko w styczniu – dla kogo?

  • Dla osób lubiących niższe temperatury umożliwiające całodzienne zwiedzanie bez ryzyka wystąpienia poparzeń słonecznych. Maroko w porze zimowej będzie idealne.
  • Dla osób, którym deszcz jest niestraszny.
  • Dla osób chcących tanio spędzić urlop. Wyjazdy do Maroka w porze zimowej są nawet  o 40 procent tańsze niż latem. Dotyczy to zarówno wycieczek w biurach podróży, jak i przelotów samolotem i hoteli.
  • Dla osób nielubiących tłumów.

Jakie ubrania zabrać do Maroka zimą?

Zawartość naszego bagażu zależy od miesiąca wyjazdu oraz miejsca, do którego się udajemy. Zawsze jednak powinniśmy mieć ze sobą cieplejszy sweter, kurtkę przeciwdeszczową, nieprzemakalne buty. Podróżując po kraju warto też mieć ze sobą ciepłą kurtkę oraz czapkę i rękawiczki. W Agadirze i Marrakeszu jest zwykle cieplej i mniej deszczowo, tu przydadzą się również lżejsze ubrania.

Maroko | Gdy zrobi się chłodniej, zawsze można się przytulić!
Maroko | Gdy zrobi się chłodniej, zawsze można się przytulić! (by montseprats )