Kuszeni piękną, słoneczną pogodą i ciepłym oceanem najczęściej odwiedzamy Maroko w sezonie letnim. Nie warto jednak ograniczać wyjazdu tylko do wakacyjnych miesięcy. Maroko to niezwykły kraj, który oczaruje nas o każdej porze roku.

Maroko | Maroko warto odwiedzić o każdej porze roku
Maroko | Maroko warto odwiedzić o każdej porze roku (by john_fielding )

Dlaczego warto odwiedzić Maroko poza sezonem?

Klimat Maroka jest bardzo zróżnicowany. Średnie temperatury oscylują w granicach 17 stopni Celsjusza zimą, do 50 stopni Celsjusza latem. Najcieplej jest w głębi kraju.

Podróż do Maroka jesienią, zimą albo wczesną wiosną ma wiele zalet. W grudniu  możemy nie poopalać się na plaży czy wykąpać w oceanie, ale do dyspozycji mamy wiele innych atrakcji. Po sezonie wakacyjnym jest zdecydowanie mniej turystów: nie trzeba stać w kolejkach, przepychać się w tłumie. Nie powinno być również problemu z rezerwacją pokoju czy znalezieniem wolnego stolika w restauracji. Plusem są też ceny – poza sezonem jest trochę taniej. Dotyczy to cen biletów lotniczych, wycieczek w biurach podróży i noclegów. Na bazarach obowiązuje zasada targowania się.

Latem, gdy temperatury dochodzą do 40-50 stopni Celsjusza, ciężko się zwiedza. Zimą jest inaczej. Gdy w Polsce pada śnieg, w Maroku panują bardzo przyjemnie temperatury, wprost idealne do pieszych wędrówek po starych uliczkach Rabatu czy Marrakeszu.

Miejsca, które warto odwiedzić jesienią lub zimą

Jeśli jesteśmy w Agadirze, warto odwiedzić mini zoo czy suk, na którym zaopatrzymy się w pamiątki dla najbliższych. W oceanie raczej się nie wykąpiemy, ale może pospacerujemy po plaży?

Nie ograniczajmy jednak pobytu w Maroku tylko do kurortu. Warto odwiedzić Marrakesz, w którym na pewno nie można się nudzić! Pełne zabytków i atrakcji jest stolica – Rabat czy znana z filmu o miłości Casablanka. Na północy kraju, pośród malowniczego krajobrazu gór Rif znajduje się z kolei błękitny Szafszawan.

Białe szaleństwo w Maroku

Maroko kojarzy się nam z lejącym się z nieba żarem. W końcu to Afryka! Niewiele osób wie, że Maroko może być wymarzonym kierunkiem dla fanów białego szaleństwa. Najpopularniejsze centra narciarskie znajdują się w Atlasie Średnim i Atlasie Wysokim. Sezon trwa od listopada aż do maja.

Maroko | Jadąc do Maroka w grudniu przydadzą nam się cieplejsze ubrania
Maroko | Jadąc do Maroka w grudniu przydadzą nam się cieplejsze ubrania (by bachmont )