Miłośnicy kina i Maroka koniecznie powinni obejrzeć ten film. „W stronę Marrakeszu” („Hideous Kinky”) to nie jest nowość, która dopiero weszła do kin. Film został nakręcony w 1998 roku w Maroku, ale wciąż zachwyca…

Maroko | Plac Djemaa el-Fna
Maroko | Plac Djemaa el-Fna (by michalo )

Film został wyreżyserowany przez Gilliesa MacKinnona, twórcę takich filmów jak: „Pure”, „Sanatorium poetów” czy „Proch, zdrada i spisek”. W głównych rolach wystąpili: Kate Winslet (Julia), Carrie Mullan (Lucy), Bella Riza (Bea)i Saïd Taghmaoui (Bilal).

„W stronę Marrakeszu” nakręcono w Marrakeszu oraz Oumnast.

Akcja filmu rozgrywa się w 1972 roku. 25-letnia Julia jest Angielką. Postanawia odmienić swoje życie i przeprowadza się wraz z dwoma małymi córkami do Marrakeszu. Tam próbuje odnaleźć spokój ducha. Nie jest łatwo, bo napotyka na wiele barier:  brak pracy i pieniędzy, choroby, kłótnie i strach o najbliższe osoby. Na placu Jemaa el-Fnaa poznaje Bilala, który staje się jej bardzo bliski.

„W stronę Marrakeszu z pewnością zachwyci osoby zakochane w Maroku. Film nakręcono blisko 20 lat temu, ale oglądając go ma się wrażenie, jakby kraj w ogóle się nie zmienił. Gwarne, kolorowe ulice mediny, opowiadacze bajek na placu Jemaa el-Fnaa, wspaniałe krajobrazy.

Będziemy mieli okazję zobaczyć nie tylko piękne kadry Maroka, ale i codzienne życie mieszkańców.

Czy Julia na stałe osiedli się w Maroku? Czy odnajdzie równowagę? Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Maroko | Kate Winslet
Maroko | Kate Winslet (by jingdianmeinv )