Każdy, komu marzy się egzotyczny urlop w ciepłym kraju o bogatej historii, barwnej tradycji i z mnóstwem atrakcji, powinien rozważyć w swoich wycieczkowych planach Maroko. Dlaczego Maroko? Ten północnoafrykański kraj coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami, jak Egipt czy Tunezja.

Maroko | Maroko coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami jak Egipt czy Tunezja
Maroko | Maroko coraz śmielej konkuruje z takimi podróżniczymi potęgami jak Egipt czy Tunezja (by Maneula )

Wakacje w Maroku to strzał w 10, można przekonać się o tym przeglądając nasze listy TOP 10:

Maroko to przede wszystkim bajeczne miasta, w których zatrzymał się czas – coś dla miłośników zwiedzania. Fez, Marrakesz, Casablanca, to tylko wstęp do tej wspaniałej przygody.

Z pewnością zainteresują nas także gwarne i barwne marokańskie bazary, na których kupimy każdą potrzebną oraz oczywiście mnóstwo zupełnie niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji przejdziemy intensywny kurs umiejętności negocjacyjnych i poznamy nowe techniki sprzedaży (np. kuszenie herbatką).

Zmęczeni zwiedzaniem odpocząć możemy na marokańskim wybrzeżu w świetnie zorganizowanych kurortach wakacyjnych i na pięknych plażach Oceanu Atlantyckiego, np. w Agadirze, Asili czy As-Sawirze.

Maroko | Wakacje w Maroku to strzał w 10, można przekonać się o tym przeglądając nasze listy TOP 10
Maroko | Wakacje w Maroku to strzał w 10! Można się o tym przekonać przeglądając nasze listy TOP 10 (by iabusa )

Osobnym rozdziałem naszej marokańskiej przygody będzie degustacja lokalnej kuchni. Berber whisky czy  tadżin to tylko jedne z licznych egzotycznych nazw, które po wizycie w Maroku nie będą stanowiły dla nas tajemnicy, a jedynie miłe (pyszne?) wspomnienie.

Barwna marokańska kultura zachwycać będzie turystów na każdym kroku. Właściwie nie trzeba jej szukać, gdyż wszelkie tradycje doskonale radzą sobie we współczesnym państwie: na targach spotkamy zaklinaczy węży i opowiadaczy baśni, z restauracji dobiegną nas dźwięki marokańskiej muzyki, szukając zaś relaksu i chwili zapomnienia z pewnością trafimy do hammamu.

Maroko to także wspaniała okazja to stanięcia oko w oko z potęgą pustyni, którą najlepiej poznaje się na grzebiecie wielbłąda.