Wśród wielu atrakcji turystycznych miasta Asilah, miejscem szczególnie wartym zobaczenia jest  Asilah Museum, znane również jako Asilah Museum and Design School. Dedykowane królowi Maroka muzeum przyciąga tłumy i już zyskało miano tzw. turystycznego„hotspot-u”.

Maroko | W sierpniu senne Asilah zmienia swoje oblicze…
Maroko | W sierpniu senne Asilah zmienia swoje oblicze… (by mazintosh )

Wioska rybacka Asilah, na południe od Tangeru, stała się popularnym nadmorskim kurortem ze względu na rajskie, piaszczyste plaże. Turyści odnajdują tu spokój i upajają się widokiem malowniczych XV-wiecznych andaluzyjskich medyn, rozciągających się nad brzegiem oceanu. Asilah to miasto dość spokojne przez większość miesięcy, z wyjątkiem barwnego sierpnia, kiedy to zmienia się w istną galerię sztuki!

Sierpień w Asilah to przede wszystkim kolor, żywioł i energia! To wtedy odbywa się Asilah Arts Festival, który przyciąga artystów z całego świata. Tłumnie przybywają wówczas do Maroka dziennikarze, pisarze, malarze, rzeźbiarze, muzycy, tancerze i inni miłośnicy sztuki.

Asilah Arts Festival istnieje od 1978 roku i zawsze niesie ze sobą moc niezapomnianych wrażeń. Płótnem dla artystów stają się białe ściany budynków, na swoje występy zapraszają teatry uliczne, powstaje mnóstwo ciekawych, wielokulturowych projektów. Asilah Arts Festival jest najważniejszym świętem sztuki w Maroku, to prawdziwe forum dla artystów z całego świata, którzy mogą tu wyrazić swoją wizję sztuki.

Maroko | Ściany stają się płótnem…
Maroko | Ściany stają się płótnem… (by peterlozano )

Festiwal każdego roku gromadzi amatorów plastyki, folkloru i ogólnie ujmując – kultury. Artystów można spotkać na każdej niemal ulicy, można z nimi porozmawiać, przyjrzeć się z bliska ich pracom, organizowane są także liczne wystawy i konferencje. Sierpień w Asilah to miesiąc wyjątkowy!