Istnieje przesąd, że jeśli na początku naszej wycieczki do Maroka zostaniemy przywitani słodką, miętową herbatą, to podróż będzie na pewno udana. Im piękniej herbata taka będzie zaserwowana, im będzie słodsza – tym lepiej dla nas.

Maroko | Miętowa herbata jest najczęściej spotykanym napojem w Maroku
Maroko | Miętowa herbata jest najczęściej spotykanym napojem w Maroku (by avlxyz )

Marokańczycy uważają cukier za symbol szczęścia i dobrobytu. Przyjaciół i miłych gości obdarowują też słodyczami, których podobnie jak herbaty – nigdy nie należy odmawiać.

Miętowa herbata nazywana jest w Maroku „płynem życia”. To najbardziej pożądany i wszechobecny smak. Pije się ją dosłownie wszędzie. Każda zaproponowana szklanka miętowej herbaty jest zawsze wyznaniem przyjaźni i szacunku.

Maroko jest krajem muzułmańskim, nie obchodzi się tu więc Wielkanocy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy w tym świątecznym okresie odwiedzili ten magiczny, orientalny region.

Maroko | W Maroku nie obchodzi się Wielkanocy
Maroko | W Maroku nie obchodzi się Wielkanocy (by marcoszion )

Jeśli marzy nam się błogi wypoczynek z dala od zgiełku i obowiązków związanych z przygotowywaniem świąt, warto wybrać się na wypoczynek do Maroka.

Biura podróży w okresie przedświątecznym często oferują wycieczki w niezwykle atrakcyjnych cenach. Możemy także zdecydować się na podróż na własną rękę.

Niedaleko miasta Asilah znajduje się Park Narodowy Talassemtane, będący domem kilkudziesięciu gatunków zwierząt i miejscem ochrony ostatnich lasów jodłowych Maroka.

Maroko | Park Narodowy Talassemtane to wiele niezapomnianych widoków…
Maroko | Park Narodowy Talassemtane to wiele niezapomnianych widoków… (by walter_rw )

Dla turystów preferujących aktywny wypoczynek, zwiedzanie wiosek położonych na terenie parku i wędrówki po jego szlakach będą z pewnością niezapomnianą przygodą. Miejscowość Chefchaouen (Szafszawan), znajdująca się pomiędzy pięknymi szczytami Gór Rif, to dobry punkt wyjścia.