Do Maroka można się dostać samolotem praktycznie z każdego kraju Europejskiego. Równie łatwo można samolotami podróżować po samym Maroku. Kraj ten posiada 25 lotnisk, a lotnisko w pobliżu Casablanki – im. Mohammeda V – w 2008 roku było trzecim spośród Afrykańskich lotnisk pod względem intensywności natężenia ruchu pasażerskiego.

Maroko | Royal Air Maroko
Maroko | Royal Air Maroko (by luc)

Międzynarodowy ruch w Maroku wzrósł diametralnie w 2007 r. o ponad 17%, co stanowiło jeden z najwyższych wzrostów na poziomie międzynarodowym na świecie. Narodowe linie lotnicze: Royal Air Maroko są aktualnie na drugim miejscu za afrykańskimi liniami lotniczymi: South African Airways pod względem częstotliwości ruchu pasażerskiego w Afryce.

Podróżowanie po Maroku zwykle nie sprawia turystom większych trudności. Każdy znajdzie tu prosty i wygodny sposób na przemieszczanie się, najbardziej odpowiadający jego potrzebom, oczekiwaniom i zasobom pieniężnym.

Maroko | Dzięki dobrze rozwiniętej sieci dróg, po Maroku wygodnie podróżuje się własnym samochodem
Maroko | Dzięki dobrze rozwiniętej sieci dróg, po Maroku wygodnie podróżuje się własnym samochodem (by sebastien_g)

W Maroku można jeździć komfortową koleją i nowoczesnymi autobusami, a pomiędzy większymi miastami przemieszczać się drogą lotniczą.

Najtaniej, a zarazem bardzo wygodnie i szybko, podróżuje się po Maroku autobusami. Można nimi dojechać wszędzie tam, gdzie znajdują się drogi asfaltowe.

Maroko | Autobus na ulicach Casablanki
Maroko | Autobus na ulicach Casablanki (by adam_jones)

W Maroku jest 6 firm przewoźników pasażerskich:

1. CTM
2. SAT Voyageurs
3. Supratour
4. Satas
5. Trans Baladi
6. STCR