Tag: Północne Maroko

Dla aktywnych - Park Narodowy Talassemtane!

Niedaleko miasta Asilah znajduje się Park Narodowy Talassemtane, będący domem kilkudziesięciu gatunków zwierząt i miejscem ochrony ostatnich lasów jodłowych Maroka. Maroko | Park Narodowy Talassemtane to wiele niezapomnianych widoków… (by walter_rw ) Dla turystów preferujących aktywny wypoczynek, zwiedzanie wiosek położonych na terenie parku i wędrówki po jego szlakach będą z pewnością niezapomnianą przygodą. Miejscowość Chefchaouen (Szafszawan), znajdująca się pomiędzy pięknymi szczytami Gór Rif, to dobry punkt wyjścia.

Błękitne miasto Szefszawan

W Szefszawanie (Szafszawan, Chefchaouen) trudno odróżnić, gdzie kończy się niebo a zaczyna ziemia. Niewielkie niebieskie miasto malujące się na tle pięknego krajobrazu zachwyca swym spokojem i niezwykłym czarem. Maroko | Szefszawan (Szafszawan, Chefchaouen)- błękitne miasto (by jduvalphotographs) Szefszawan (Szafszawan), a właściwie Chefchaouen, ma jedną charakterystyczną cechę: praktycznie wszystkie budynki w tym mieście pomalowane są na niebiesko. Nie można jednak powiedzieć, że jest to jeden i ten sam kolor, ponieważ odcieni błękitu znajdziemy tu setki. Niebieskie budynki cechuje także specyficzna falistość linii, która bierze się z niezliczonej ilości warstw gipsu i farb nakładanych w kolejnych latach.

Taza

Czarujące i praktycznie pozbawione turystów, miasteczko Taza, to bez wątpienia zakątek Maroka warty naszego czasu i uwagi. Miejscowość ta od wieków pełniła ważną funkcję strategiczną. Dla turystów Taza będzie przede wszystkim ciekawą bazą wypadową do pieszych wędrówek po górach. Maroko | Malownicze okolice Tazy (by activesteve ) Gdzie leży Taza? Położone na północy Maroka Taza to jedno z najstarszych miast w kraju. Miasteczko wzniesiono w obniżeniu terenu, nazywanym Brama Tazy, ulokowanym  pomiędzy pasmem górskim Ar-Rif i Atlasem Średnim. Taza oddalona jest od Tetuanu o ok. 380 km, czyli prawie pięć i pół godziny jazdy samochodem. Natomiast do Fezu jest stąd zaledwie 120 km.

Również w kategorii: Przewodnik po Maroku, Taza

Volubilis

Leżące u podnóża Dżabal Zerhum, Volubilis, oddalone jest od Meknes o ok. 35 km. Jest to miejsce, którego absolutnie nie można ominąć. Znajdują się tutaj największe i najlepiej zachowane w Maroku i całej Północnej Afryce ruiny rzymskiego miasta z przełomu II i III w. Historyczne dziedzictwo tego miejsca zostało docenione, poprzez wpisanie go w roku 1997 na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Maroko | Widok na stanowisko archeologiczne w Volubilis (by ollografik ) Muzeum pod gołym niebem Volubilis nazywane bywa z języka arabskiego Oualili lub Walili po berberyjsku. O świetności tego miejsca świadczą wszystkie pozostałości, które można tutaj podziwiać. Wystarczy choć na chwilę poruszyć swoją wyobraźnię, aby ruinom przywrócić życie. Powierzchnia do zwiedzania wynosi 42 hektary i znajduje się po dwóch stronach rzeki Fertassa. Zabytkowe mozaiki otoczone są sznurami, aby zwiedzający wiedzieli, że nie można się do nich zbliżać, a tym...

Również w kategorii: Przewodnik po Maroku, Volubilis