Tag: Pogoda w Maroku

Kwitnące winnice w muzułmańskim Maroku

Łagodnie wznoszące się winnice stanowią niezwykły widok w muzułmańskim kraju. Ale zarówno winorośle, jak i wyprodukowane z nich wino świetnie się mają w Maroku – mimo islamskiego zakazu alkoholu. Maroko | Maroko stało się jednym z największych producentów wina w świecie islamskim (by NatsPhotos) Maroko stało się jednym z największych producentów wina w świecie islamskim: ostatnio produkuje się tutaj około 35 mln butelek rocznie. Wino przynosi państwu miliony w postaci podatku, chociaż wydaje się, że islam znajduje się w ofensywie.

Również w kategorii: Przewodnik po Maroku, Newsy z Maroka

Maroko - klimat

Ze względu na specyficzne położenie geograficzne, klimat Maroka jest bardzo zróżnicowany. Wzdłuż wybrzeży panuje klimat podzwrotnikowy (subtropikalny) typu śródziemnomorskiego. Maroko | Rabat w pełnym słońcu (by jlascar) Bliskie położenie gór czyni klimat na wybrzeżach łagodnym i wilgotnym. W strefie nadatlantyckiej, ze względu na chłodny prąd kanaryjski, bardzo często występują mgły.

Również w kategorii: Maroko, Przewodnik po Maroku

Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie

Od 8 do 16 czerwca 2012 roku w Fezie miał miejsce światowy festiwal muzyki sakralnej (Fez Sacred Music Festival). W duchowej metropolii Maroka, podczas festiwalu, pokojową i harmonijną koegzystencję wiodą różne kierunki religijne. Maroko | Festiwal Muzyki Sakralnej w Fezie (by jonk) Przez tydzień świat wydaje się być lepszy, przynajmniej w Fezie. Festiwal demonstruje po raz kolejny pełną nadziei jedność kultur, która pozwala zapomnieć o mających religijne podłoże konfliktach ludzkości. Muzyczne tradycje wyrastające z różnych korzeni splatają się w tym wyjątkowym mieście i tworzą duszę świata.

Festiwal Wiśni

Stare marokańskie miasto Sefrou słynie z corocznego festiwalu wiśni. Święto jest obchodzone w czerwcu – w sezonie zbioru tych przepysznych owoców. Maroko | Festiwal wiśni w Sefrou odbywa się w czerwcu (by bbalaji) Sefrou to niewielkie miasto liczące mniej niż 100 tysięcy mieszkańców, leżące w górach Średniego Atlasu. Stanowi ono handlowo-rzemieślnicze centrum rolniczego regionu, którego głównym bogactwem są wspaniałe wiśniowe sady.

Również w kategorii: Przewodnik po Maroku, Newsy z Maroka

Maroko pogoda - pogoda w Maroku. Prognoza pogody dla Maroka

Również w kategorii: Maroko, Przewodnik po Maroku