Tag: Marrakesz

Marrakesz

W południowej części Maroka, na przedgórzu Atlasu Wysokiego, na wysokości 465 m n.p.m., położony jest Marrakesz – jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miast kraju. Maroko | Marrakesz – jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miast kraju (by Bitten Dallas) Marrakesz liczy około 2,5 mln mieszkańców i jest czwartym co do wielkości miastem Maroka. Niepowtarzalna, orientalna atmosfera miasta kusi wielu turystów.

Również w kategorii: Maroko, Przewodnik po Maroku

Dżemaa El-Fna

Dżemaa El-Fna to wspaniały plac w samym sercu miasta, na którym skupia się rozrywkowe i towarzyskie życie Marrakeszu. Miejsce to pochwalić się może niebanalną historią: przez setki lat przez „Plac Straceńców”, jak bywa nazywany Dżemaa El-Fna, przewinęły się całe rzesze kupców, rolników, złodziei i niewolników. Maroko | Suk w Marrakeszu – jedno z najbardziej kolorowych zakątków Maroka (by kodok ) O każdej porze roku, bez względu na porę dnia i nocy, na placu panuje gwar i ruch. Ożywiona atmosfera wciąga wszystkich, włącznie z turystami.

Również w kategorii: Maroko, Przewodnik po Maroku

Meczet Kutubijja

Marrakesz słusznie uznawany jest za centrum kulturalne całego Maroka, choć nie jest on przecież stolicą państwa. W mieście tym znajduje się wiele godnych uwagi zabytków, do których niewątpliwie należy zaliczyć przepiękne, okazałe meczety o minaretach sięgających wręcz ku nieboskłonom. Maroko | Meczet Kutubijja w Marrakeszu (by alphis) Jednym z najsłynniejszych marokańskich zabytków architektury jest meczet Kutubijja (Kutubia), pochodzący z XII wieku. Jest on jednocześnie jednym z najwspanialszych pomników sztuki arabskiej.

Również w kategorii: Maroko, Przewodnik po Maroku

Wakacje w Maroku

Maroko jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Afryce. Nie bez powodu. Lista atrakcji, zabytków i wspaniałych obiektów kultury jest długa. Wielu turystów planując egzotyczne wycieczki Maroko stawia na pierwszym miejscu! Maroko | Planujesz wakacje swoich marzeń? A co powiesz na Maroko! (by travelinknu ) Uwielbiane przez turystów: Marrakesz, Casablanca, Fez, a także głośne bazary i place, żar pustyni i naturalne piękno Góry Atlas – to tylko część magicznych miejsc. Maroko kusi egzotyką, bajkową scenerią i tysiącem tętniących życiem barw i zapachów. To wspaniałe miejsce na przeżycie prawdziwej, afrykańskiej przygody.

Również w kategorii: Maroko, Newsy z Maroka, Fez, Casablanca, Miasta Maroka

Ekspedycja IV Kongo w Maroku (część 2): Marrakesz i Sidi Ifni

9 lipca 2013 roku członkowie Ekspedycji IV Kongo dotarli do Marrakeszu – jednego z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych miast kraju. Jak myślicie, dali się uwieść tutejszemu czarowi orientu? Maroko | Marrakesz – zderzenie tradycji z nowoczesnością (by e4kongo.pl ) Marrakesz jest niesamowity! Kolory są tutaj jakby bardziej nasycone. Fortyfikacja w kolorze ciepłej pomarańczy wprowadza nas w bajkowy klimat, a uliczkami Medyny można spacerować bez końca delektując się tutejszym życiem.

Turystyczne wyróżnienia dla Maroka

Czasopisma i portale podróżnicze rok rocznie organizują rankingi, które prezentują czytelnikom najlepsze turystyczne wybory minionego roku. Popularny amerykański magazyn Condé Nast Traveler nie okazał się wyjątkiem i opublikował na swych łamach Readers’ Choice Awards 2012, czyli wyróżnienia przyznawane przez swoich czytelników. Maroko | Marrakesz – trzecie najpiękniejsze miasto Afryki, według czytelników Condé Nast Traveler (by kodok ) Głosowano na najlepsze miasta, wyspy, hotele i kompleksy wypoczynkowe oraz rejsy wycieczkowe i linie lotnicze. W budowaniu rankingów wzięło udział 46476 czytelników, wybierając 1306 godnych uwagi miejsc. Niektóre listy Top są ogólnoświatowe, inne dotyczą poszczególnych rejonów świata. W tym prestiżowym konkursie nie mogło oczywiście zabraknąć Maroka, a pojawiło się ono w następujących kategoriach: Top 15 hoteli w Afryce (Top 15 Hotels in Africa) i...

Również w kategorii: Przewodnik po Maroku, Newsy z Maroka, Fez

Marrakesz wyróżniony przez TripAdvisor

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor zbiera głosy i opinie swoich licznych użytkowników w celu sporządzenia rankingu najlepszych miejsc (miast), hoteli i plaż na świecie oraz w poszczególnych jego regionach. Tak zwane Travellers’ Choice Destination Awards przyznawane są od 2008 roku. Maroko | W tegorocznym rankingu TripAdvisor Marrakesz został oceniony najwyżej spośród afrykańskich miast (by martinvars ) Podróżnicy co roku typują najbardziej atrakcyjne kierunki turystyczne w oparciu o własne doświadczenia, ułatwiając nam tym samym podejmowanie trudnych urlopowych wyborów. W tegorocznym rankingu Travellers’ Choice® wśród dwudziestu pięciu najlepszych miejsc na świecie – Top 25 Destinations in the World – znalazł się m. in. marokański Marrakesz, zajmując wysoką 6. pozycję. Pełna dziesiątka prezentowała się...

Ręcznie malowane marokańskie płytki

Pięknie zdobione marokańskie kafelki są zawsze wykonywane ręcznie. Mistrzowie z miejscowości Fez, która jest centrum produkcji ręcznie malowanych płytek ceramicznych, korzystają z tradycyjnych technik ich tworzenia i zdobienia. W rezultacie możemy podziwiać niezrównane bogactwo kolorów i jakość ich rzemiosła, a nawet przywieźć do domu unikalną płytkę na pamiątkę egzotycznej podróży do Maroka… Maroko | Marokańskie kafelki są wykonywane ręcznie (by 62904109@N00 ) Obecna w całym Maroku, ale nie tylko, bo i na hiszpańskich podłogach czy glazurze w regionie Morza Śródziemnego, marokańska mozaika jest prawdziwym skarbem i elementem zdobiącym także wiele nowoczesnych domów. Rzemieślnicy Fezu znani są z wykonywania płytek najwyższej jakości i niezwykłego kunsztu. Do wyboru oferują pełną gamę kolorów (uzyskaną z lokalnych pigmentów) od miękkich zieleni i energetycznych żółci po głęboki burgund, czerwień czy żywy turkus.

Również w kategorii: Maroko, Fez, Rękodzieło, Kultura i obyczaje

Maroko inspiruje kolorami...

Kolorowe, tętniące życiem ulice Maroka, gwarne targi pachnące przyprawami i wspaniała, egzotyczna roślinność przyciągają wielu turystów. Ale nie tylko. Czasami bywają także natchnieniem malarzy, pisarzy czy…makijażystek! Maroko | Kolorowe ulice i pachnące tysiącem przypraw targi Maroka mogą zainspirować każdego (by seljes ) Znana na całym świecie makijażystka Bobbi Brown proponuje tej jesieni makijaż pełen ciepłych, lekko przygaszonych i spokojnych barw. Make-up, który będzie wyglądał świeżo i naturalnie. Jej najnowsza jesienna kolekcja makijażu jest zainspirowana kolorami magicznego Marrakeszu i klimatami Maroka.

Również w kategorii: Maroko, Newsy z Maroka, Kosmetyki